Guy Martin, Isle of Man TT'de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor!

Etkinlik Yazar: Alper Baycan

Guy Martin, Isle of Man TT'de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor!

Guy Martin, IOMTT’de Honda Racing Takımı ile yarışlara kaldığı yerden devam etme kararı almıştı. Şimdi de Mugen Takımı’nda elektrikli Shinden Go motosiklet ile mücadele edecek.

IOM TT'de 2017 senesinde Honda Racing ile mücadele edecek olan Guy Martin, Isle of Man TT’de 23 kez TT zaferine sahip takım arkadaşı John McGuinness ile aynı zamanda başka bir takımda da boy gösterecek ve TT Zero sınıfında elektrikli bir motosiklette koltuğa oturacak.

Böylece Guy Martin’in, son üç  SES TT Zero Yarışı’nı kazanan Japon Mugen Takımı’nda Bruce Anstey’ın yerini alacağı doğrulandı.  

Guy Martin, Isle of Man TT'de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor! 1. İçerik Fotoğrafı

Bir senelik tatilden sonra TT’den ayrı başka mücadelelerle uğraşan Martin, adaya yenilenmiş ve odaklanmış bir şekilde bitmemiş işlerini tamamlamaya dönüyor. 

M-TEC Firması’nın Başkanı Tomoyuki HASHIMOTO, John McGuinness’in de 2017 için Mugen Takımı’na geri döndüğünü onayladı. Böylece takım, 2017 için iki güçlü pilotu, takımlarına almayı başarmış oldu. 

Nisan ayında Tokyo’ya gidecek olan her iki pilot, orada 2017 TT Zero sınıfındaki Mugen Shinden Roku motosikletleri  ve sınıfında ilk defa 120 mil (193 km) rekorunu kırmayı amaçlayan takımları ile tanışacaklar. Bu arada bu rekoru, 2015 yarışında McGuinness, 119.279 mil yani 191.96 km ile hala rekoru elinde tutuyor. 

Guy Martin, Isle of Man TT'de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor! 2. İçerik Fotoğrafı
Shinden Go

2012’de programın başlangıcından beri Mugen Shinden projesinin bir parçası olan John McGuinness için bu, aileye geri dönüş gibi olacak. Guy Martin için ise ilk TT Zero zaferini kazanmayı umduğu sınıfa bir tanıtım gibi olacak. Shingen Roku, 2016’dan beri yoğun bir şekilde geliştirilmekte ve Mart ayındaki 2017 Tokyo Motosiklet Fuarı’nda ortaya çıkması planlanmakta.

Isle of Man TT takviminde sıralama turları 27 Mayıs ve 2 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Guy Martin, Isle of Man TT'de Mugen Takımı ile Aksiyona Devam Ediyor! 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR