Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı!

Tyco BMW Superbike’ı ile Guy Martin ve Red Bull RB8 Formula 1 otomobili ile David Coulthard kafa kafaya birbirlerine meydan okuyacakları bir seri mücadelede buluşuyor.

Güncel Formula 1 araçlarının çok hızlı olduğu herkesçe bilinir ve genelde bu araçların diğer F1 araçları ile yarış hallerine tanık olmaya alışkınızdır. Fakat bu kez Martin’in Tyco BMW S1000RR’ı ile Red Bull RB8 Formula 1 aracının heyecanlı kapışmalarına şahit olacağız. Bu mücadelelerin içerisinde, drag yarışı, fren testi, slalom ve pist yarışı da bulunuyor. Karşılaşmalar, efsane F1 pisti Silverstone’da gerçekleşiyor ve aynı zamanda North One Television yapımı olarak Channel 4’te izlenebiliyor.


Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı! 1. İçerik Fotoğrafı


2012’de içerik tasarımı konusunda şampiyonluk elde etmiş olan Red Bull RB8 Formula 1 aracı,  2010 yılında pilotlar şampiyonluğuna ulaşarak "F1 şampiyonu olan en genç pilot" ünvanını Lewis Hamilton'ın elinden alan Sebastian Vettel’in şampiyona tacını almasına vesile olmuştu. 20 yarıştan 7’sini kazanmış ve 2012 senesinde genel toplamda 14 defa podyuma çıkmış olan bir Formula 1 aracından bahsediyoruz. Bu sebeple, bu F1 canavarına, muhtemelen Formula 1’de tasarlanmış en iyi araçlardan birisi de diyebiliriz. Red Bull RB8 Formula 1 aracının, 8 silindir, maksimum 18,000 devire sahip 2400cc Renault V8 motora ve komposit monokok yapılı bir şasiye sahip olduğunu da belirtelim.


Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı! 2. İçerik Fotoğrafı


BMW S1000RR baz alınarak tasarlanmış Tyco BMW Superbike motosikleti ile Guy Martin ve 13 kez Grand Prix yarışı kazanmış olan ve Red Bull RB8 F1 aracı ile eski Formula 1 yarışçısı David Coulthard, nefesleri kesen güzel bir pist şovu ile karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bir kamyon tamircisi olan ve sayısız zaferleri bulunan IOM TT yarışçısı Martin’in F1 araçlarına ve yarışlarına ilgisi olduğu biliniyordu. Hatta bir röportajında, bundan 10 sene öncesi olsa Formula 1 Teknisyeni olmayı çok istediğinden bile bahsetmetmişti. Bu kez de Silverstone’da bir F1 aracına karşı yarışıyor.


Guy Martin Tyco BMW S1000RR ile F1 Red Bull RB8’e Karşı! 3. İçerik Fotoğrafı


Coulthard ve Martin, F1 aracının daha hızlı ve önde gideceğini bildiklerinden, işi daha da ilginçleştirmek istemişler; bu amaçla, “Coulthard’ın kazanması için, yaptığı 4 turu, Martin BMW motosikleti ile henüz 3 turu tamamlamadan bitirmek zorunda” şeklinde bir kural getirmişler. Tyco BMW S1000RR videolardan da göreceğiniz gibi gerçekten oldukça çevik bir motosiklet fakat F1 aracının da müthiş derecede gücü olduğuna tanık olacağız.

Video için:

YORUMLAR