in

Harley Davidson 338R Görüntülendi

Harley Davidson 338R

Harley Davidson bir süredir ciddi finansal sıkıntılar yaşıyor, şirket kullanıcılarını gençleştirip sayısını arttırmak için birden fazla sınıfta motosiklet üretme çalışmalarına başladı. Enduro ve naked sınıflarında ilk kez motosiklet üretecek olan Amerikan firmanın Benelli’yi temel alan 338R modeli görüntülendi.  

“More Roads To Harley”

 Amerikan efsanesi genç sürücüleri çekebilmek için  “More Roads To Harley” kampanyasını başlatmıştı. Bu kampanya altında Enduro Pan Amerika ve geçtiğimiz günlerde iptal edilen naked model Bronx gibi motosikletleri görme şansımız olmuştu. Herhangi resmi bir doğrulama gelmese bile bir süredir 400cc altı bir HD görebileceğimiz özellikle Asya basınında sık sık konuşuluyordu. Son zamanlarda Amerikan firma, maliyetlerinin artmasının ardından Asya’da motosiklet üretmeye karar vermiş, ancak Başkan Donald Trump’tan ve kendi kullanıcı kitlesinden çok sert bir tepki almıştı.

Harley 338R
Harley 338R konsept tasarımı

 Sızan görüntüdeki motosikletin temeli, 338R, Çin’de üretim yapan İtalyan Benelli markasının 302S’ine dayanıyor. Ön tarafı göremesek de, İtalyan bir dizayn yerine klasik Harley tipi bir tasarım göreceğimizden eminiz.

 Motosikletin görüntülenmesi aslında varolduğunun da kanıtı, çünkü marka gençlere ve yeni kullanıcılar için başlattığı bu kampanyadan faydalanamadı. Şirketin satışları yukarı doğru ilerlese de ekonomistler efsane markanın kaçınılmaz bir iflasın eşiğinde olduğunu düşünmekteydi. Bu incelemenin ardından Harley “Hardwire” adında yeni kampanyasını başlattı. Değişen CEO ile birlikte ortaya çıkan bu yeni mantalite ile firma çekirdeğindeki modellere konsantre olacağını belirtti. Bu açıklamanın ardından pandemi döneminde fişi çekilen ilk model Bronx oldu. Bronx’un orta ve yüksek cc naked modellere rakip olması düşünülüyordu. Enduro sınıfında piyasaya sürülecek olan Pan America’nın ise geleceği belirsiz. 

Harley Davidson Pan America
Pan America

 Teorik olarak Harley bir çok başka üreticinin yaptığı gibi başka bir marka altında Asya pazarında motosikletini satışa sunabilir. Eğer firma bu yolu seçerse 338R’ı yakın bir zamanda Amerika ve Avrupa pazarlarında görmemiz zor. 

Güncel Harley Davidson modelleri için tıklayın.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
suzuki vstrom

Suzuki V-Twin Motorlar Tarih mi Oluyor?

İlk Yarının Lideri: Honda

REKLAM