Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları!

Sektörel Yazar: Efe Kutlu

Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları!

Harley-Davidson, Volkswagen’in sahip olduğu İtalyan marka Ducati’yi satın almak için bir teklif yapmaya hazırlanıyor.

Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları! 1. İçerik Fotoğrafı

Amerikalı motosiklet üreticisi Harley Davidson, rakiplerinden  Ducati’yi satın alma teklifi üzerine hazırlanıyor. Motosiklet dünyasının iki dev ismini birleştirmesi söz konusu olan anlaşmanın, yaklaşık 1.67 milyar Dolar değerinde olduğu belirtiliyor. 

Reuters Haber Ajansı’nın geçtiği habere göre; Hindistan’ın Bajaj Auto ve çeşitli satın alma kaynakları da Ducati’yi satın almak için fiyat teklifinde bulunacaklar. 

Hintli motosiklet firması Hero MotoCorp ve rakibi TVS Motor, ilk başlarda Ducati’ye olan ilgileri belli eden şirketlerdendi. Fakat gelen haberlere göre fiyat etiketi, her iki markanın tekliflerini ertelemesine ve hatta iptaline kadar götürdü.

Kasım ortalarında gerçekleşecek Milan’daki EICMA Motosiklet Fuarı’ndan önce Ducati’nin satışının sonuçlanamayacağı ve Volkswagen’in doğru alıcıyı bulmak istemesinden dolayı satış sürecinin uzayacağı, Volkswagen’e yakın isimler tarafından açıklanmıştı.

Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları! 2. İçerik Fotoğrafı

Volkswagen'in satmaya karar verdiği Ducati'yi, bir ay öncesine kadar Royal Enfield firmasının alma planları konuşulmuştu. 


Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları! 3. İçerik Fotoğrafı

Harley Davidson'ın, Ducati’yi Satın Alma Arayışları! 4. İçerik Fotoğrafı

Ducati'yi satın almak, Harley'e Avrupa'da uzun zamandır yarış tecrübesi olan tanınmış bir markaya sahip olma şansı verebilir. Aslında bakıldığında Ducati'nin canavarları Superbike ve Supersport modelleri ile Harley'nin ünlü touring motosikletleri birbirini tamamlayabilir.


YORUMLAR