in ,

Harley-Davidson İzmir’deyiz!

Yazar: Özlem Köseoğlu

İzmir’in en sevilen mekanlarından Kordon’da birbirinden alımlı Harley-Davidson motosikletlerin, kıyafetlerin ve müthiş manzarası ile harika bir atmosfere sahip V Lounge barın bulunduğu Harley-Davidson İzmir’in Genel Müdürü Hasan İçli ile buluştuk.

Motoron: Hasan Bey, öncelikle yıl sonuna yaklaşırken 2017 senesinin Harley- Davidson markası için nasıl geçtiğinden bahsedelim.

Hasan İçli: 2017 yılı ülkemiz için mevcut ekonomik ve politik sıkıntılar nedeni ile zorlu bir yıl oldu. Euro kurunun yükselişi, gümrük vergisi oranlarında yapılan artış gibi sebepler tüm sektör gibi bizi de olumsuz etkiledi. 2017 Harley-Davidson için Touring yılıydı ve yeni nesil Milwaukee- Eight motor tanıtıldı. Bu aşamada, özellikle 2017 model Touring motosikletlerimizde Milwaukee-Eight motorla birlikte yapılan ciddi değişikliklerin, hedeflerimize ulaşma çabamızda elimizi güçlendirdiğini söyleyebiliriz.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  1. İçerik Fotoğrafı

M.: Yeni seneye girerken markanın 2018 modellerini sizden dinleyebilir miyiz? (Türkiye’ye gelecek olan yeni modeller)

H.İ.: 2018 yılının Harley-Davidson için bambaşka ve çok büyük bir önemi var; 1903’ten bu yana var olan bu büyük markanın 115. yılını kutluyoruz. Ağustos ayında Los Angeles’ta katıldığımız büyük lansmanda yepyeni modellerimizin tanıtımı yapıldı. Özellikle Softail modellerinde yapılan tasarım ve motor değişiklikleri ile 2018 Harley-Davidson için Softail yılı olacak diyebiliriz. Milwaukee-Eight 107 ve Milwaukee-Eight 114 motor seçenekleri, Dyna ailesinden tanıdığımız Fat Bob, Street Bob ve Low Rider modellerinin Softail ailesine taşınması ve 115. yıla özel renk tercihleri ile güzel bir yılın bizi beklediğini düşünüyoruz.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  2. İçerik Fotoğrafı
Harley-Davidson İzmir’deyiz!  3. İçerik Fotoğrafı

M.: Sizce, Harley-Davidson markasının, kullanıcıları için bir tutku ve bir yaşam biçimi haline gelmesinde rol oynayan en önemli etken nedir?

H.İ.: Bu soruya verilebilecek en net cevap markanın kendine ait bir kültürünün olması; biraz önce de söylediğim üzere 115 yılı geride bırakmış bir değerden, bir birikimden bahsediyoruz. Bu noktada Custom yani kişiselleştirme kavramının, bu kültürün oluşmasındaki önemini de mutlaka vurgulamamız gerekir diye düşünüyorum. Custom, Harley-Davidson kullanıcılarına kişiselleştirme imkanının kapılarını sonuna kadar açıyor ve bu kültürel derinlik bu şekilde oluşuyor.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  4. İçerik Fotoğrafı

M.: Harley-Davidson İzmir’in müşterilerine sunduğu hizmetler nelerdir? (Satış, bakım, servis, test sürüşü vs gibi)

H.İ.: Bayimiz, deneyimli satış ekibi ile İzmir’in gözdesi Alsancak Kordon’daki showroomumuzda motosiklet, aksesuar, sürüş ekipmanları ve günlük kullanıma uygun ürünlerin satışını yapmaktadır. Servis ve yedek parça hizmetimiz de, yine Harley-Davidson University’nin yurtdışında verdiği eğitimlere katılan mekanikerlerimiz tarafından sunulmaktadır. Bununla birlikte Harley-Davidson İzmir her yıl 23 farklı motosikletin test sürüşüne sunulduğu Harley on Tour (Demo Truck) aktivitesine de ev sahipliği yapmakta ve markanın tutkunlarına farklı modelleri tanıma imkanı sunmaktadır.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  5. İçerik Fotoğrafı
Harley-Davidson İzmir’deyiz!  6. İçerik Fotoğrafı

M.: Harley-Davidson İzmir bünyesinde bulunan V-Lounge bar hakkında bilgi alabilir miyiz? V Lounge’ta ne çeşit aktiviteler gerçekleşiyor?

H.İ.: V Lounge, hem Harley-Davidson tutkunlarının hem de nezih bir ortamda yemek yemek ve eğlenmek isteyen İzmirli’lerin buluşma noktası; kaliteli hizmet, et ve signature burger seçenekleri, bar zenginliği ve canlı müzik performansları gibi bir çok etken müşterilerimizi buraya çekiyor. Kordon’da, eşsiz deniz manzarası ile hem Harley-Davidson kullanıcılarına hem de keyifli bir atmosferde, zengin bir menüden tercihler yaparak yemek yemek isteyen misafirlerimize ev sahipliği yapıyoruz. Harley- Davidson markasını tanımak isteyen bir çok kişi V Lounge’ta olmaktan keyif alıyor.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  7. İçerik Fotoğrafı

M.: HOG (Harley Owners Group) yani Harley Kullanıcıları Grubu ile markanın ilişkisini nasıl tanımlarsınız? (Herhangi bir sponsorluk söz konusu mu?)

H.İ.: HOG için, tüm dünyada markanın kullanıcılarını bir arada tutan görünmez bir bağ diyebiliriz. Harley-Davidson kullanıcılarının, bayilerin çatısı altında toplanmasını, birarada ve omuz omuza olmalarını sağlayan bir güç ve bir birliktelik demek mümkün; sürüş organizasyonları, sosyal sorumluluk aktiviteleri ve HOG Rally’ler bu birlikteliğin pekişmesini sağlıyor.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  8. İçerik Fotoğrafı

M.: İzmir Gaziemir Optimum Alışveriş Merkezi’nde açılması planlanan Harley-Davidson ne zaman kapılarını açacak ve bünyesinde hangi hizmetler yer alacak?

H.İ.: Yeni showroomumuzda, markamızın istediği ve uygun gördüğü standartlara ulaşmak için tadilatlar devam ediyor. Bu faaliyetlerin sonuçlanmasına paralel olarak, en hızlı şekilde lokasyon değişikliği yapacağımızı, yeni ve çok daha büyük bir showroomda Harley-Davidson tutkunlarına hizmet vereceğimizi söylemek bizler için de bir mutluluk kaynağıdır.

Harley-Davidson İzmir’deyiz!  9. İçerik Fotoğrafı

M.: Son olarak Harley-Davidson’ın 2018 Organizasyonlarını ve gelecek planlarını sizden dinleyelim.

H.İ.: Bahsettiğim üzere 2018, bir çok yeni modelimizin lanse edildiği bir yıl ve bu kapsamda, Kasım ayında yapmayı planladığımız Open House Party ile müşterilerimizi yeni modellerimizle tanıştırmayı planlıyoruz. Nisan ayında Harley on Tour (Demo Truck) ile test sürüşlerine ev sahipliği yapacağız ve takvimimize uygun şekilde Mayıs ya da Haziran aylarında HOG İzmir Rally’yi organize edeceğiz. HOG üyelerimizin katılımı ile Çarşamba akşamları Night Ride sürüşleri de her hafta düzenli şekilde devam edecektir. Harley-Davidson tutukunları, bayimiz ve aktivitelerimizle ilgili gelişmeleri http://harley-davidson-izmir.com/web sitemizden ya da sosyal medyadan bizi takip ederek de öğrenebilirler.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Dünya Motocross Şampiyonası’nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda!

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!

REKLAM