Hayabusa ile Britanya’dan Hindistan’a

Sektörel Yazar: Batuhan Emrem

Hayabusa ile Britanya’dan Hindistan’a

Sushanth Shetty Suzuki Hayabusa’sı ile Londra’dan yola çıkıp Hindistan’a en kısa sürede vararak yeni bir rekor kırmayı amaçlıyor.

Karşımızda Doğu Ekspresi’nin motosiklet versiyonu duruyor. 22 yaşından beri İngiltere’de yaşayan Sushanth ana vatanına dönmeyi daha da keyifli ve heyecanlı hale getirecek bir yol bulmuş. Yaklaşık 9000 km’lik yolu bir aydan kısa sürede tamamlamaya çalışacak olan Sushanth yola 25 Ekim’de çıkmayı ve 18 Kasım’da yolculuğu bitirmeyi planlıyor. Bu macerası için yol arkadaşı olarak 2002 model bir Suzuki Hayabusa tercih eden motosikletçi aracını Suzuki’nin MotoGP’de yarışacak yeni GSX-RR’nin rengine boyamayı da ihmal etmemiş. 


Hayabusa ile Britanya’dan Hindistan’a 1. İçerik Fotoğrafı

 

Motosiklete isim olaraksa Hayabusa Patrick Star demeyi uygun görmüş. Patrick Star’ın uzun ve hızlı rotası İngiltere’den başlıyor, Türkiye üzerinden Asya’ya adım atıyor, daha sonrasında İran, Afganistan ve Pakistan’ı ardında bırakarak Hindistan’da son buluyor. Sushanth şu an için Pakistan vizesi için hala onay beklediğinden İran’dan sonra gidonu Dubai’ye kırarak deniz yoluyla Hint Okyanusu üzerinden Hindistan’a varma gibi bir alternatif rotayı da cebinde tutuyor.

 

“İngiltere’den Hindistan’a motosikletle gitme fikrimi hep aklımın bir köşesinde yer etti ve bu düşünceyi hayata geçirmeye Bangkok’ta gezerken karar verdim. Daha öncesinde Avrupa’da birkaç tur yapmıştım. Ancak bu kez bunu en hızlı şekilde yapmak istedim, birkaç farklı motosiklet denedim ama sonunda bunun Hayabusa olması gerektiğine karar verdim. Güzel bir seyahat olmasını umuyorum, özellikle Bulgaristan’da Sofia, Slovenya’da Ljubljana ve Türkiye’de İstanbul’u görmek için sabırsızlanıyorum.”

 

Hayabusa ile Britanya’dan Hindistan’a 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ford Motor Company’de mühendis olarak çalışan Sushanth her ne kadar bu hızlı yolculuk için 300km/h hızla gidebilen Hayabusa’yı uygun görmüş olsa da yolculuk boyunca yasal hız sınırlarına uymak zorunda kalacak. Yakın zamanda ülkemizden de geçecek olan Hayabusa Patrick’in macerasını takip etmek için TheEastIndiaExpress.com adresine göz atabilirsiniz.

 

 

 

YORUMLAR