Heiwa Motosiklet: Derringer 200

Custom Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Heiwa Motosiklet: Derringer 200

Heiwa, Mooneyes şovuna damgasını vurarak “T20 Derringer 200” ile jüriden “en iyi motosiklet – Avrupa” ödülü alarak eve döndü.

Japonya’da yer alan Mooneyes Şovu özel yapımlar için adeta bir “Mabet”. Her sene Yokohama’da yapılan bu şov, dünya çapında hayran ve yapımcı kitlelerini topluyor. Son şovun yıldızlarından biri Heiwa Motosiklet’i idi. Hiroşima kökenli atölye 2005’ten beridir oldukça güzel street bike’lar üretmesiyle biliniyor.
 
Heiwa şova damgalarını vurarak “T20 Derringer 200” ile jüriden “en iyi motosiklet – Avrupa” ödülü ile eve döndüler.

Heiwa Motosiklet: Derringer 200 1. İçerik Fotoğrafı

Triumph Tiger Cub(kaplan yavrusu) T20’den baz alınan 199cc tek silindirli motor, 1960’ta öğrenme aşamasındaki sürücüler arasında popülerdi. Şimdi ise stoktaki mütevazi “yavru” İngiliz endüstrisinin parlayan bir örneği. Fakat Heiwa bu motoru mücevher değerinde bir alçak-sürüş motoruna dönüştürmüş,

Heiwa Motosiklet: Derringer 200 2. İçerik Fotoğrafı

Motorun elegant basitliği, kesme kapaklar ve huni beslemeli karbüratör ile ortaya çıkarılmış. Küçük yakıt tankından arka çamurluğa kadar kalan her görsel parça ise el işlemesi.

Heiwa Motosiklet: Derringer 200 3. İçerik Fotoğrafı

Detaylara verilen dikkat harikulade. Arka süspansiyonların açısının egzoz çıkış borusunun açısıyla olan uyumuna ve susturucunun sonundaki kapak detayına özellikle dikkat edin!

YORUMLAR