in

Held CT-1200 Çene Açılır Karbon Kask

Yazar: Ahmet TEZCAN

Kask almaya karar vermeden önce tüm modellere göz atıyorsunuzdur. O halde bu Alman üretimi kaskı da es geçmemelisiniz.

Tourer, Cruiser ya da Commuter bir motosiklete sahipseniz tamamen karbondan üretilmiş olan Held CT-1200 sizin için iyi bir seçim olabilir.

 

Held CT-1200 Çene Açılır Karbon a href=

 

Teknolojik olarak gelişmiş materyallerden üretilen Held CT-1200, 1.3 kg ağırlığında sınıfının en hafif çene açılır kaskı. Bu kask; MOTORRAD, 2Räder ve Reise Motorrad gibi ünlü Alman dergilerinden çok iyi eleştiriler almış.

 

%100 Karbon kabuklu CT-1200, kolay açılabilen mekanizması ile uzun yolculuklarda sürücünün boynuna yüklenen ağırlığı azaltarak konfor ve stabilite sağlıyor. CT-1200’ün beden tablosunda 5 ölçüye yer veren üreticiler, her kullanıcıya cevap vermeye çalışmışlar.

 

Held CT-1200 Çene Açılır Karbon Kask 2. İçerik Fotoğrafı

 

Held CT-1200’ün alın ve çene kısmında hava akışını sağlamak amacıyla iki adet çıkış bulunuyor. Kaskın hijyenikliğine değinecek olursak; CT-1200’ün iç kısmı nem önleyici olarak tasarlanmış. Ayrıca yanak pedleri de yıkanabilen kumaşlardan üretilerek günler süren yolculuklarda dahi kaskınızın kötü kokmasını engelliyor.

 

Held CT-1200 Çene Açılır Karbon Kask 3. İçerik Fotoğrafı

 

İyi bir ‘touring’ kasktan bekleyeceğiniz üzere, CT-1200 de bir güneş korumasına sahip. Bunun yanı sıra Pinlock sistemi bulunan vizörü herhangi bir alet kullanmadan değiştirebilmeniz mümkün. ECE 22.05 sertifikasına sahip kaskın bir diğer özelliği de bir mandal aracılığıyla hızlı bırakma sistemine sahip olması.

 

Son olarak söyleceklerimiz şunlar: Held CT-1200 karbondan üretilmiş olduğu için oldukça hafif bir kask. Konfor ve güvenlik açısından da herhangi bir problemi yok. Bu nedenle uzun yolculuklarda başınızı emanet edebileceğiniz bir kask.

 


Güncel fiyatlar için tıklayınız.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Rossi’den Mugello’ya Özel Kask

Scorpion EXO-500 Kask

REKLAM