Hero'dan 5 Yıl Garantisi

Sektörel Yazar: Motoron

Hero'dan 5 Yıl Garantisi

Hintli Hero, “5 yıl garanti cepte,parça 72 saatte elde” parolası ile Türkiye pazarında ezberleri bozacağa benziyor.

Hindistan’ın dünyaca ünlü motosiklet markası Hero, Türkiye’de ilk defa motosikletlerde “5 yıl garanti ve, 72 saatte de parça temin etme” dönemini başlattı. Hero Türkiye yetkilileri bu kuralları Türk motosiklet pazarı için bir devrim olarak yorumluyor ve önümüzdeki dönemde satışları pozitif bir ivme ile etkileyeceğini ön görüyor. Bu uygulamaya göre, 5 yıl garantili bir ürüne sahip olan tüketicinin servisten talebi olan motor parçası 72 saat içinde eline geçmez ise, parçanın parası alınmayıp hediye edileceği belirtiliyor. İstanbul Wyndham Hotel’de yapılan basın toplantısında açıklama yapan Hero Türkiye temsilcisi Soysal Grup Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Soysal “10 yıldır motosiklet sektöründe faaliyet gösteriyoruz.Dünya çapında bir firma olan Hero ile 2014 yılı başında anlaştık. Pazarda 55 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan ve yıllık 7 milyon üretimi olan Hero ile anlaşmamızda Türk sürücülerinin talep ettiği, ülke coğrafyasına uyumlu modeller üretmesi şartını da koyduk. Tüm operasyon, ekip ve bayi ağımızla Hero’yu 2020 yılına kadar Türkiye’de bir numara yapma hedefine odaklandık. Markanın kalitesi 1,5 yıllık kısa zamanda Türkiye’de benimsendi. Bizde bu ilgiye bir jest olarak ‘5 yıl garanti ve 72 saatte parça temini’ kampanyasını başlattık. Bu tür kampanyalarla 2016 satış hedefimiz 10 bin, 2020 yılı satış hedefimiz 75 bin adet olacak“ dedi. Türkiye genelinde 125 servis istasyonları ve 115 showroomları olduklarını sözlerine ekleyen Yusuf Soysal “Hero konsept mağazaların tümünde test sürüş imkanı sağlıyoruz. Tamamına yakınında satış-servisyedek parça hizmeti sunuyoruz. Hero Türkiye yetkili servise başvuran ve orada yer almayan yedek parçayı talep edenlere 72 saate temin garantisi veriyoruz.


Hero'dan 5 Yıl Garantisi 1. İçerik FotoğrafıBu sürede ulaştırılamayan yedek parça müşteriye ücretsiz olarak veriliyor. Müşteri en fazla 3 iş gününde yedek parçasını temin edebiliyor’’ açıklamalarında bulundu. Hero Türkiye Direktörü Sait Orhan da 5 yıl garanti ile birlikte kalite konusunda Türk sürücülere en önemli mesajı en direkt yol ile vermiş olduklarını vurguladı. Orhan; “Bu karar Türkiye’de bir ilk. 5 yıl ile birlikte motosiklette kalite eşiği olacağız. Hero sadece kalitesi ile değil, yakıt ekonomisi ve güvenlik konusunda dünyada iyi bilinen lider bir marka. 5 yıl garanti, motosiklet ticari yapan ve motosiklet kullanan herkes için artık bir standart olacak. Araştırmalara göre Türkiye’de motosiklet kullanıcısı ortalama her 2-3 yılda bir motosikletini yeniliyor. Motosikletini kısa sürede değiştirmek zorunda kalan ve bu nedenle yenileme farkı, vergi, plaka ve sigorta masrafları ödeyenler için 5 yıl garanti, ekonomik bir çözüm. 5 yıllık garanti için Türkiye genelindeki 120 servis istasyonu kullanıcıların emrinde olacak” derken, üretim, vergi maliyetlerinin düşmesi gibi avantajlarla Hero’nun Türkiye pazarında pazar lideri olmayı planlığını söyledi.


Hero'dan 5 Yıl Garantisi 2. İçerik Fotoğrafı

TÜRKİYE’DE 10 MODELE ULAŞTI

2014 yılında Türkiye’de 3 modelin satışı ile pazara giren Hero, 2016 yılında Türkiye pazarına sunduğu 10 modeli de Motoexpo fuarında sergiledi. Bunlardan 5’i scooter, 5’i ise vitesli motosiklet modeli. 110 -225 cc arasında değişen motor hacimleri ile satışlarına başlanan 7 modelin 2’si Türkiye’ye için özel ürettirildi. Bunların biri Dash VX diğeri Duet VX. Her ikisi de şehir içi ulaşımına yönelik scooter modeli. Her iki model de, sınıfında yüksek hacimli modellerde yer alan özellikleri barındırıyor; güvenli duruş için entegre fren, telefon şarj soketi, led aydınlatma, çalınmaya karşı imobilizer, bagaj aydınlatma, kontaktan açılabilir depo kapağı, dijital ekran özelliklerine sahip. Hero’da satışına başlanmadan önce en çok sorulan amiral gemisi model ise Karizma R modeli ise 223 cc motor hacmine sahip ve kendine ait yeni bir sınıf yaratma eğiliminde... Karizma R, Mart ayı itibariyle satışta kullanıcılarını bekliyor.Hero'dan 5 Yıl Garantisi 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR