Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!

Yeni Model Yazar: İlker Genç

Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!

Hero MotoCorp, bu senenin dördüncü çeyreğinde yeni bir 125 cc scooter ve 2018-2019 döneminde piyasaya çıkartmak üzere 2 yeni model planlıyor.

Hero MotoCorp, Honda’dan ayrıldıktan sonra yani altı seneden beri Hindistan iç piyasasında, sahip olduğu % 50’lik oranla Pazar lideri durumunda. Fakat scooter segmentine bakıldığında ise durum farklı. 

Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!  1. İçerik Fotoğrafı
Hero Motocorp, Hindistan’daki scooter piyasasında sadece %12’lik bir pay ile %60 lık paya sahip olan Honda Motosiklet-Scooter India (HMSI) ve %15’lik paya sahip TVS Motor’un arkasında yer alıyor. Pazar payını arttırmak isteyen Hero MotorCorp'un, yeni bir ürün stratejisi üzerinde çalışarak yeni bir 200cc motosiklet ortaya çıkmayı planladığı belirtiliyor. 

Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!  2. İçerik Fotoğrafı
Hero Pleasure

Hero MotoCorp'un Müdürü Pawan Munjal, 2016-2017 yıllık raporlama toplantısında, şirketin hissedarlarına şu açıklamayı yapmıştı: “2018 mali yılında büyümemizi arttırmak amacıyla premiyum ve scooter kategorileri de dahil olmak üzere bir düzine yeni ürün düzenliyoruz.”

Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!  3. İçerik Fotoğrafı

Böylece gelecek olan üç model ile şu anki mevcut Maestro Edge (110cc), Duet (110cc) ve Pleasure (100cc) modellere ilave Hero MotoCorp’un model skalası genişlemiş olacak ve rakiplerine karşı piyasada daha sağlam durabilme hedefine yaklaşmış olacak. Bu arada Honda Motosiklet-Scooter India’nın şu anda beş scooter modeli bulunuyor. (Activa 4G, Dio, Aviator, Activa i, CliQ 110cc ve 125 Activa.) 

Hero MotoCorp, Üç Yeni Scooter Planlıyor!  4. İçerik Fotoğrafı

Hindistan merkezli dünyanın en büyük motosiklet üreticisi Hero MotoCorp’un Türkiye’de ise 5 yıl garantili Pleasure, VX ve LX versiyonları ile Dash ve Duet olmak üzere üç modeli bulunuyor. 

YORUMLAR