in

Hero Yüksek Performanslı Elektrikli Motosiklet Üretecek

Hero Motosiklet

 Hindistan merkezli motosiklet üreticisi Hero Bir süredir elektrikli motosiklet üretiyordu. Yeni gelen haberlere göre Hindistanlı marka elektrikli motosiklet yarışında elini güçlendirmek için hazırlık yapıyor. Çıkan haberelere göre Hindistanlı marka Münih’de elektrikli motosiklet üretimi için çalışmalarda bulunuyor. Aynı zamanda Hero, hali hazırda ürettiği motosikletlerin aksine bu model ile üst segmentleri hedefliyor gibi. 

Motosikletler Almanya’da geliştirilecek

Birçok Avrupalı üretici üretimini Asya tarafına taşırken Hero da teknik bölümünü Almanya’ya taşıdı. Bu ekip şimdilerde yeni Elektrikli motosikletler için çalışıyor. Hindistan’ın ileri gelen motosiklet üreticisi bu projeye e.US ismini vermiş. (açılımı “electric Ultra Sport”.) Proje ismi nasıl bir motosiklet bekleyebileceğimize dair ipucu veriyor. ) 

 Yeni serinin farklı tasarımlara, motorlara ve karakteristiklere sahip olacağı söyleniyor. Hindistanlı üretici bu sayede hem üst segmente hem de daha uygun fiyatlı elektrikli motosiklet sunabilir. Teknik ekip Almanya’da bulunsa da maliyetlerin düşük tutulması adına üretim Hindistan’da olacak. Hero aynı zamanda Avrupalı tedarikçilerinin parçalarını kullanacak. 

Motosikletin tasarımı oldukça çarpıcı dursa da sokaklarda göreceğimiz e.US bu konsepte benzeyecek mi emin değiliz

Hero Fiyat Politikasını mı değiştiriyor?

Üreilecek üst segmentli motosikletlerin ardından Hindistanlı markanın fiyat politikasında bir değişiklik görebiliriz. Şu ana kadar gelen haberler motosikletlerde üst sınıf parçaların kullanılacağı yönündeydi, elektrikli motosikletlerin fiyatlandırması düşününce Hero da bu sektörde uygun fiyatlı üretici olmaktan vazgeçebilir gibi duruyor. Hindistan merkezli firma üst segmentte yarışmak istese de daha iyi rekabet edebilmek adına fiyatları çok fazla yükselmek istemeyecektir. 

  Henüz hedeflenen bir performans hedefi açıklanmadı, fakat yapılan hazırlığa bakılırsa Hero şu anda piyasada bulunan menzil ve güç değerlerinin üstüne çıkmak istiyor. Bütün motosiklet sektörü, hatta bütün Dünya, daha yeşil bir gelecek için elektrikli araçlara yöneliyor, henüz daha geçtiğimiz hafa BMW 11 adet yeni elektrikli motosiklet için isim belirlemişti, Hindistanlı TVS be Bajaj gibi üreticiler de bu yarışın içine girmek için çalışmalara başladılar. Bu markaların yarışa dahil olması elektrikli motosiklet maliyetlerinin (ve piyasaya sürüldükten sonra fiyatların) düşmesini sağlayabilir. 

Güncel modeller için Hero Türkiye’nin internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Bişii olmaz değil, bişii olur. — Ekipman!!!

Wing

Aktif Aero Motosiklet Dünyasına Geliyor

REKLAM