Hindistan Yamaha Yeni Scooter Fascino’yu Tanıttı

Yeni Model Yazar: Atıl Arslan

Hindistan Yamaha Yeni Scooter Fascino’yu Tanıttı

Hindistan Yamaha, japon üreticinin son ürünü olan Fascino’yu geçtiğimiz günlerde tanıttı.

Son yıllarda çıkarttığı yeni modeller ile atağa kalkan Yamaha , özellikle gençleri hedeflediği yeni scooterı Fascino’yu Hindistan’da görücüye çıkardı.

 Klasik ve modern dokunuşların bir arada kullanıldığı model, Nozza Grande ‘ ye benzetilse de hint çizgileriyle yeniden tasarlandı. Yalnız Hindistan için üretilecek olan modelin teknik detayları hafiflik ve yakıt sarfiyatı konusuna önem verenleri sevindirecek türde.

 

Hindistan Yamaha <a href=Yeni Scooter Fascino’yu Tanıttı 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Tanıtımda konuşan Yamaha Hindistan’ın genel müdürü Masaki Asano : “ Dinamik bir marka olarak gençlerimize , onları hayran bırakıcak ve heyecanlandıracak bir ürün sunmak istedik. İnanıyoruz ki Fascino , bu işi çok iyi şekilde başaracaktır” dedi.

 

Hindistan Yamaha Yeni Scooter Fascino’yu Tanıttı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Sadece 103 kilogram ağırlığında olan motosiklet, Hindistan’daki en hafif Yamaha scooterı olma özelliğini elinde tutuyor. 113 cc lik hava soğutmalı 4-stroke SOHC 2-valve motora sahip olan model 7,500 devirde 7.1 PS güç ve 5,000 devirde 8,1 Nm tork üretiyor. CVT şanzımanın kullanıldığı Fascino’nun iddia edilen yakıt değeri ise 1.5litre/100km. Teknik detaylardan biraz daha bahsetmek gerekirse;

 

Uzunluk: 1185 mm

Genişlik: 675 mm

Yükseklik: 1120 mm

Tekerleklerarası mesafe: 1270 mm

Yerden minimum yükseklik : 128 mm

Yakıt tankı kapasitesi : 5,2 l

Ön/Arka fren : 130 mm disk

 

Kırmızı, turkuaz, kobalt, beyaz  ve siyah renk seçenekleriyle sunulan modelin en büyük rakibi ise Vespa Lx 125 olarak görülüyor. 

YORUMLAR