in

Hız Rekortmeni Ralph Hudson Hayatını Kaybetti

Ralph Hudson

Motosiklet ile kara hız rekorunun sahibi Ralph Hudson saatte 250 millik (yaklaşık olarak 400 kilometre) hız denemesinde yaptığı kazanın sonucunda ağır bir şekilde yaralanmıştı. Kazanın ardından hastaneye kaldırılan hız rekortmeni hastanede geçirdiği bir haftanın ardından 69 yaşında hayatını kaybetti. 

489 Km ile Hız Rekortmeni Olmuştu

Ralph Hudson Temmuz 2018’de yaptığı denemelerde saatte 300 mil (yaklaşık olarak 500 kilometre) hıza ulaşarak hız rekorunu kırmıştı. Fakat bu Motosiklet ile karada yapılan en yüksek hız rekorunu elde etmek için yeterli FIM onaylı sertifikayı almak için arka arkaya yapılan iki deneme gerekiyor. Bu iki denemenin ardından elde edilen ortalama ile rekor belirleniyor bu nedenden, motosiklet hız rekortmeni 2018 yılındaki denemede saatte 304 mil (489 kilometre) hıza ulaştı bu sayı rekor olarak sayılmadı. Hudson bu denemelerin ardından saatte ortalama 297 kilometre hıza ulaşabilmiş ve motosiklet ile ulaşılan en yüksek hız rekorunun sahibi oldu. 

Hudson denemelerin arından şunları söylemişti: 

“ 300 mil hız yapıp bunun resmi olarak tescil ettirmek harika bir duygu, fakat FIM sertifikasını almak için 2 denemede de ortalama 300 mil hız yapamadım. Bu hıza ulaşabilecek bir motosiklete sahip olup bu hıza ulaşamamak hayal kırıklığına yol açıyor. Eğer hedef belirler ve bu hedefe ulaşamazsanız hayal kırıklığına uğrarsınız.” 

Motosiklet hız rekoru
Hız rekoru için motosiklet çok daha aerodinamik bir hale getirilmiş

Hız rekortmeni Hudson hız rekorunu elde ettiği Bolivya’da tabanı tuzan oluşan geniş araziye dönerek rekoru geliştirmek istiyordu. Fakat saatte 250 millik bir hız denemesinde yaptığı kazanın ardından bu mümkün olmadı. Hastanede durumu stabil hale gelse de 69 yaşındaki rekortmen hayatını kaybetti. Hudson 60’lı yaşlarından sonra yaptığı bu denemeler ile motosiklet dünyasında uzun süre unutulmayacak. 

Hudson’ın ailesi sosyal medya üzerinden bir açıklama yayınladı:

“ (Ralph’ın) hayatını kutlama ve onun ismiyle bir burs programı hazır olduğunda halk ile paylaşılacak. Herkese böylesine zor bir zamanda gelen destek, dualar ve kibar yorumları için teşekkür ediyoruz. Ralph hepimizin güçü kalmasını ve hızlı gitmeye devam etmemizi isterdi.” 


İlginizi Çekebilir
Aprilia Tuareg 660 İlk Kez Görüntülendi

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Rossi

Rossi “Misano Zirveye Çıkmamız İçin Bir Fırsat”

Vinales başlık

MotoGP Misano 1. Gün: Yamaha Zirvede

REKLAM