HJC, MotoGP Çek GP'sinin İsim Sponsoru Oldu!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

HJC, MotoGP Çek GP'sinin İsim Sponsoru Oldu!

HJC, Dorna Sports ile yaptıkları anlaşma neticesinde 2016 yılında Çek GP'sinin isim sponsoru oldu.

Çek Grand Prix'sinin 2020 yılına kadar Brno'da yapılacak olması yakın zamanda kesinleşmişti. Brno ile alakalı yeni bir gelişme var: Dorna Sports, HJC Helmets'ın 2016 Çek GP'sine sponsor olduğunu duyurdu.


Çek GP'si, 5.4 km uzunluğundaki pistiyle yıllardır heyecan dolu yarışlara ev sahipliği yapmakta ve sadece Çekli MotoGP hayranlarını değil; dünyanın her bir yanından gelen misafirleri cezbetmeye devam ediyor. Doğal bir ortama kurulmuş olan pist, muazzam manzarası ile birçok sürücünün favori pisti haline geldi. Yukarıda belirttiğimiz gibi, 1993 yılından bu yana FIM MotoGP Dünya Şampiyonası takviminde bulunan bu tarihi GP'nin 2016 sponsoru HJC Helmets oldu.


Peki bu HJC Helmets kimdir? Biraz da buna değinelim. HJC Helmets, 1971'den beri hem motosiklet sürücülerine hem de profesyonel sürücülere kask sunduğu gururlu bir geçmişe sahip. 2016 yılında Moto3  pilotları Jorge Navarro, Phillip Oettl, Aron Canet gibi pilotlar ve Xavi Vierge ve Julian Simon gibi Moto2 pilotları HJC kaskları ile mücadele edecekler. Bunun yanı sıra Mika Kallio ve Mike Di Meglio gibi MotoGP pilotları da motosikletlerini geliştirirken HJC kasklarını kullanmaktalar. HJC, yepyeni RPHA-11 gibi yüksek kaliteli ürünler sunarak dünya çapında endüstrinin lideri konumunda ve global başarılara imza atmakta.


HJC Helmets'ın kurucusu ve CEO'su W.K. Hong: "Dorna partnerliğinde 2016 HJC Helmets Grand Prix Ceske Republiky'nin isim sponsoru olmak onur verici. HJC'nin 45.yılını kutlarken, çok özel bir MotoGP yarışının isim sponsoru olmaktan inanılmaz derecede mutluyuz. Bu partnerliğin, içten bir sevgi beslediğimiz motosiklet yarışı sporuna destek olmanın direkt bir yolu olduğunu hissediyoruz. Bu etkinliğin hayranlarımız için büyük ölçüde başarılı olacağını düşünüyoruz ve HJC, gelecek yıllarda çeşitli etkinlik ve aktivitelerde Dorna ile çalışmayı planlıyor."


Dorna Sports'un Ticari Yöneticisi Pau Serracanta: "Motosiklet yarışlarında güvenlik çok kritik bir kriter; sürücülerin giydikleri ekipmanlar en az motosikletler kadar önemli. HJC Helmets, Grand Prix'lerin gerektirdiği inanılmaz gereklilikleri karşılayabilecek kadar yüksek kaliteli ürünler sunduğunu kanıtladı ve HJC Helmets'in Çek GP'sinin isim sponsoru olmasından mutluluk duyuyoruz. Brno, 2020'ye kadar MotoGP takviminde yer alacak ve hem pist ile hem de HCJ Helmets ile uzun soluklu münasebetlerde bulunmak için sabırsızlanıyoruz."

YORUMLAR