in

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!

Yazar: Özlem Köseoğlu

Sımsıkıya birbirine bağlı, güzel dostlukların kurulduğu, keyifli turların yanı sıra sosyal projelere imza atan Harley Owners Group (HOG) Başkanı Volkan Bağcı’dan HOG’u dinleyelim.

Motoron: “Harley Owners Group” hakkında kısaca sizden bilgi alabilir miyiz?

Volkan Bağcı: HOG, 1983 yılında Harley-Davidson şirketi öncülüğünde, Harley kullanıcılarının arasındaki bütünlük, beraberlik, kardeşlik ve özgürlük imajını güçlendirmek amacıyla kuruldu. HOG, bir motor kulübünden ziyade kendi içerisinde hiyerarşisi olmayan, bayinin atadığı bir direktörün ve yardımcılarının bulunduğu, ağırlıklı motor sürüşlerinin yanı sıra pek çok sosyal proje gerçekleştirilen ve bu gün gelinen noktada 1.8 milyonluk aile kıvamında dev bir gruptur. HOG, bayinin gözetiminde ve bayi sayısı kadar kurulabildiği için Türkiye’de; Antalya, İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere dört tane bulunuyor. Türkiye’de 2,000’e yakın HOG üyemiz var. Organizasyon olarak tamamen özel değil, özerkiz ve yaptıklarımızdan bayiye de bilgi verip onların da karşılıklı fikirlerini alıyoruz.

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!  1. İçerik Fotoğrafı

M.: HOG olarak ne tür organizasyonlar gerçekleştiriyorsunuz?

V.B.: Öncelikle, bu dört bayinin düzenli olarak her sene gerçekleştirdiği birer ralli bulunuyor. Örneğin, Mayıs sonunda gerçekleşen İzmir rallide yaklaşık 250 motor Çeşme’ye, Efes’e ve İzmir’in değişik yerlerine gittik. Sadece sürüşleri değil, aynı zamanda özel hayatımızdaki problemleri de paylaşıyoruz. Kısacası gerçekten sıkı bir grubumuz var ve Sosyal Medya kanallarımızdan da devamlı iletişim halindeyiz. Ankara’da yaklaşık bir ay önce düzenlediğimiz Türkiye organizasyonunda “Gaziler Haftası”nda gazilerimize destek amaçlı müthiş bir organizasyona imza attık. Şimdi sırada 29 Ekim’de katılmayı planladığımız resmi kortej bulunuyor.

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!  2. İçerik Fotoğrafı

Motoron: Harley-Davidson markasının ve kullanıcılarının özel bir bağ içerisinde olmasını ve H-D’nin bir yaşam biçimi haline gelmesini sağlayan sizce nedir?

V.B.: Harley-Davidson dediğimiz zaman, onu başka bir motorla kıyaslamak çok mümkün değil. Aslında Harley-Davidson, kullanıcılarına çok müthiş ve güzel motorlar aracılığıyla apayrı ve anlatılamaz bir yaşam biçimi satıyor. Bizler sadece motorcu değiliz, hayatı paylaşmak üzere bir arada bulunan kocaman bir aileyiz. İşte bu bütünlükten ilham alarak global markanın bir parçası oluyorsunuz. Markayı bu kadar özel kılan da özgürlük duygusuyla dolu olan bu beraberlik. Örneğin Amerika’da 60-65 üyesi olan “1 Milyon Mil Kulübü” var mesela. Bu kadar sürede nelerin paylaşıldığını bir düşünün.

İlginizi Çekebilir
Yeni Honda CBR 1000RR-R Modeli Geri Çağrılıyor

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!  3. İçerik Fotoğrafı

Motoron: HOG İzmir olarak düzenli aktiviteleriniz var mı?

V.B.: Her hafta Çarşamba akşamı yaklaşık 30 arkadaş bir araya gelip “Gece Sürüşü” gerçekleştiriyoruz. Fermuar düzenimizde ve belirli hız sınırlarımızda tam güvenli ve keyifli bir şekilde sürüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Harley kullanmayanları da bekliyoruz, böylece grubumuzu ve güzel insanlarını tanıma imkanları olsun.

HOG İzmir Direktörü Volkan Bağcı İle Birlikteyiz!  4. İçerik Fotoğrafı

Hafta sonları günü birlik İzmir çevresi gezilerimiz, geçen hafta Kaş, bu hafta Asos’ta olduğu gibi bazı haftalar düzenlediğimiz bir ya da iki gece kalmalı daha uzun bölgeler arası sürüşlerimiz, European Bike Week (Faaker See Avusturya) ve Bulgaristan/ Monaco gibi geniş katılımlı global Harley-Davidson etkinliklerimiz oluyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Harley-Davidson İzmir’deyiz!

Touratech Firması İçin Yatırımcı Bulundu!

REKLAM