Honda 300 Milyonuncu Motosikletini Üretti!

Çeşitli Yazar: Moe

Honda 300 Milyonuncu Motosikletini Üretti!

24 Kasım'da gerçekleştirdiği tören ile Honda Motor, dünya çapında 300 milyonuncu motosikletini ürettiğini duyurdu...

Aslında 2014'ün Eylül ayında kırılan bu rekor, Honda tarafından firmanın motosiklet üretimindeki 66. yılını da dolduruyor olduğu 24 Kasım 2014 tarihinde kutlandı. Japon firma, motosiklet pazarına ilk kez 1949 yılında Dream Type-D modeli ile girmişti.

 

Dünya çapında 22 ülkede 33 üretim tesisine sahip olan Honda'nın bu 300 milyonuncu motosikleti, firmanın ana fabrikası denebilecek Kumamoto biriminde üretildi. 300 milyonuncu şanslı motosikletin ise Honda Goldwing 40. Yıl Özel Serisi modeli olduğu duyuruldu.

 

1949 Honda Dream Type D: 2 zamanlı, 98 cc, 3 Beygirlik motor bloğu, 80 kg Ağırlık


Honda 300 Milyonuncu Motosikletini Üretti! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Honda Motosiklet'in Genel Müdürü ve aynı zamanda CEO'su olan Takanobu Ito, üretim bandında elde ettikleri bu başarılı ile ilgili; "Müşterilerimizin inanılmaz desteği ve üretim, geliştirme, satış aşamalarındaki tüm arkadaşlarımızın yoğun çalışmaları sayesinde Honda, 300 milyonluk motosiklet üretimi gibi bir köşe taşına ulaşmış bulunuyor... Bugünden itibaren de dünya çapındaki her bir ülkedeki müşterilerimizi memnun etmek adına ürünlerimizi üretmeye ve kendilerine temin etmeye devam edeceğiz." açıklamalarında bulundu.

 

Dünya genelinde oldukça başarılı satış rakamları çıkaran Japon firma, motosiklet sektöründe bir çok konuda olduğu gibi "seri üretim" konusunda da öncülüğü böylece kimselere bırakmıyor. Son yıllarda Hindistan ve güneydoğu Asya'da giderek artan oranlarla, umut vaat edici pazar hacimlerine ulaşan Honda, Amerika ve Avrupa pazarında ise aynı eğilimi tutturabilmiş değil. Hatırlanacağı üzere Honda son olarak RC213V-S ve True Advanture modellerini gözler önüne sermişti. Bu "son" modeller hakkındaki ayrıntılı bilgilerin Tokyo motosiklet fuarında açığa çıkması bekleniyor...


 Honda 300 Milyonuncu Motosikletini Üretti! 2. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR