Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!

2015 EICMA Milano Fuarı’nda Honda’nın City Adventure konsepti oldukça dikkat çekmişti. Sonrasında Honda’dan gelen haberlere göre bu modelin, 30 Ağustos 2016 tarihinde lansmanının yapılması bekleniyordu.

Honda City Adventure

Honda’dan belirtilen tarihte resmi bir açıklama ya da lansman bilgisi gelmemesine rağmen, ADV Scooter’ın adı üstünde adventure özelliklerini gözler önüne seren bir video daha ortaya çıktı. Africa Twin için Honda’nın 21 bölümlük video serisini hatırlarsınız, her biri ayrı heyecan ve ayrı merak uyandırıyordu. Bu kez de büyük kırmızı Honda’nın, şu ana kadar “Honda City Adventure” diye bildiğimiz ADV Scooter’ı için yine aynı yaklaşımla geleceğe benziyor.


Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!  1. İçerik Fotoğrafı


Gerçekten ilginç bir deneyim yaşatacak olan bu off-road scooter, Avrupa’ya ve büyük ihtimalle de Kuzey Amerika’ya geliyor. Bu model ile ilgili en sıcak video, motosiklet hakkında EICMA fuarından çokta uzak olmayan görüntüleri eşliğinde 2 dakika 13 saniyeliğine de olsa bir anlık kısa bir bakış sunuyor. Genel olarak konsept modele çok benzer görüntüler sergileyen model, yeniden dizayn edilmiş egzoz borusu ve elcik koruma ile geliyor. Beklenildiği gibi radyal fren kaliperleri gibi daha ileri teknik özelliklerle donatılmış. 


Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!  2. İçerik Fotoğrafı

Video boyunca toprak yollar, çakıllar, ağaçların arasından süzülen Honda ADV City Adventure


Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!  3. İçerik Fotoğrafı


Şehir içinde de aynı rahatlıkla yol aldığını gösteren Honda ADV City Adventure


Bölüm 2, “Ufkunuz asla bir daha aynı olmayacak” sloganıyla hem şehirde asfaltta hem de arazide iş gören dual-sport lastikleri ön planda olmak üzere motosikletin işlevselliğini anlamamıza yardımcı oluyor. Honda, City Adventure modelinin hem kırsal köy yollarındaki çakıl ve toprak yollarda hem de şehir içi trafikte sadece ev-iş arasında kullanılmaya elverişli bir model olabileceğini bu videoda hissettirmeyi başarmış. Videonun sonunda Honda, “15/09/2016, Hikaye Devam Eder” cümlesiyle daha fazla videonun geleceğinin işaretini veriyor.


Honda ADV City Adventure, Yeni Videosu ile Gündemde!  4. İçerik Fotoğrafı

Honda ADV City Adventure Konsept


Modelin temelinde bulunması beklenen 750cc paralel-twin Integra motoru ile yine aynı şekilde 220 kiloluk bir ağırlığa sahip olacağı düşünülen Honda City Adventure’ın, mükemmel bir menzil kat etmesi ve en üst seviyede yaklaşık olarak 55 beygir güç üretmesi bekleniyor.

Elbette ki fiyatlandırma oldukça merak ediliyor edilmesine de, bir de ADV hakkında her zaman sorulan bir diğer soru da bu modeli kimin almak isteyeceği… Nedendir bilinmez ama oldukça ilgi çekici ve değişik bir model, garajımızda bir tane istemez miyiz? Denemek için neden olmasın…


Yeni yayınlanan Honda ADV videosu için: 

YORUMLAR