in

Honda Africa Twin Geri Döndü!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda, CRF1000L Africa Twin’in 2015 için onaylandığını duyurdu. İşte detaylar…

Honda, motosiklet dünyasının en ünlü ismi Africa Twin’i duyurmaktan oldukça mutlu. 2014 yılı Kasım ayında yapılan EICMA’da True Adventure’ın gelişim yönü ve amacının tanıtımının ardından Honda, 12 Mayıs 2015’te CRF1000L Africa Twin’in 2015 yılı sonunda Avrupa bayiilerinde yerini alacağını onayladı.

 

Video

 

 

Honda a href=

 

Bazı motosikletler, bir macera motosikletinin ne anlama geldiğini mükemmel bir şekilde ifade eder. İlk kez 1988’de üretilen ve Paris-Dakar rallilerinde 4 yarıştan üçünü ardışık olarak kazanan orijinal XRV650 Africa Twin, işte tam da böyle bir motosiklet. Her yere gidebilmesi, dayanıklılığı, kolay kullanım çevikliği ve tüm gün konfor sağlaması için yapılmış olması onu keşfetmek isteyenler için mükemmel bir partner yapıyor. Ayrıca bu motosiklet, dünya çapında en popüler segmentlerden biri haline gelen segmenti tanımlamaya da katkıda bulunmuştur. Yeni Africa Twin, XRV650’nin ve onun varisi XRV750’nin niteliklerini ve yeteneklerini koruyor ve Honda’nın geçen 10 yılda yol üzerinde, yol dışında (off-road) ve Team HRC’nin 2013 Dakar Rallisi’nde öğrendiği her şeyi barındırıyor.

 

Honda Africa Twin Geri Döndü! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ayrıca kategoride ilk olarak Africa Twin, Honda’nın Dual Clutch Transmission (Çift Debriyajlı Şanzıman) teknolojisinin yeni bir evrimine sahip ki bu teknoloji Honda’nın motosiklet sektöründeki farklılığını korumasını sağlıyor. DCT bu yeni evriminde, Africa Twin’in eşanlamlı olduğu off-road yeteneğini sağlamak için geliştirildi ve programlandı.

 

Yepyeni CRF1000L Africa Twin, büyük kapasiteli bir macera motosikletinin yol üzerinde ve dışında ne yapabileceğini ve yeteneklerinin ne olması gerektiğini yeniden tanımlıyor. Ayrıca Honda’nın şanlı, gerçek bir macera için yapılmış çift amaçlı motosiklet geçmişinde tamamen yeni bir bölüm açıyor.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2015 Triumph Tiger 800 XRT ve XCA Duyuruldu!

Hindistan Yamaha Yeni Scooter Fascino’yu Tanıttı

REKLAM