Honda Bulldog Concept, Üretime mi Hazırlanıyor!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Honda Bulldog Concept, Üretime mi Hazırlanıyor!

Honda, Bulldog Concept modelinin üretime geçeceğine dair spekülasyonlara sebep olan Japonya’da bir patent başvurusunda bulundu.

Patent çizimleri, Honda’nın Bulldog Concept’in üretim versiyonunu tanıtacağı intibasını uyandırdı. “Sevimli Touring Partner” i olarak tanıtılan Honda Bulldog Concept, 20-22 Mart 2015 tarihlerinde Japonya’da gerçekleşen Osaka Motor Show’da ilk defa yüzünü göstermişti. İlgili haberimize  http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/honda-dan-yeni-konsept-bulldog-1673 linkinden ulaşabilirsiniz.


Honda Bulldog Concept, Üretime mi Hazırlanıyor!  1. İçerik Fotoğrafı

Honda Bulldog Concept'te Yakıt Deposunun Her İki Tarafında Depolama Alanları Mevcut.

 

Geleneksel motosiklet tasarımlarından oldukça farklı tasarlanan Bulldog Concept, su soğutmalı, 4 zamanlı, 400cc paralel ikiz motora sahip. 15 inç geniş bol ve derin tırtıklı lastikleri, alt kısımdaki ağırlık merkezi, 730mm sele yüksekliği, orta segmentteki Naked Honda CB 400F baz alınarak tasarlanan motoru, Honda’nın motorlarından esinlenen parçalar, dayanıklı görünüşü ve özellikle Bulldog’un yenilikçi siyah plastik depo yan kısımları ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Başarıyor başarmasına da aslında genel olarak bakıldığında koruma demirlerinin duruşu, değişik tasarımı ile çokta komplike olmayan bir patent olduğunu görüyoruz.


Honda Bulldog Concept, Üretime mi Hazırlanıyor!  2. İçerik Fotoğrafı


 

Honda, aynı zamanda depo tankının iki kısmında bulunan depolama alanlarının patentlerine de sahip ve bu kısımlar kayda değer bir bagaj alanı sağlamak amacıyla da açılabiliyor.

 

Motosiklete bakınca tam olarak ne Adventure ne de Scrambler stilinde bir motor görebiliyorsunuz, Bulldog çoğunlukla Off-Road esintileri hissettiriyor. Her ne kadar Off-Road stiline yakın bir görüntü sergilese de gerçek Off-Road yetenekleri şimdilik kafalarda soru işareti olarak kalmakla yetiniyor.


Honda Bulldog Concept, Üretime mi Hazırlanıyor!  3. İçerik Fotoğrafı


Evet, mevcut Honda modellerinden esintiler, yine esinlenilen arka stop lambası, pratik ve iyi düşünülmüş depo yanı bagaj bölümleri, siyah plastik depo yan kısımları ve CB400F bazlı motor özellikleri ile Honda, bir üretim modeli hazırlıyor olabilir. Ve modelin, bu özellikleri ile de fazla pahalı olması beklenmiyor. Ama tabii ki değişik tasarımı, biraz kaba ama heybetli görünüşü ile Bulldog Concept modeli piyasada kendine uygun alıcılar ve uygun bir yer bulabilecek mi? Bunu da piyasaya çıkarsa sonrasında takip etme imkanımız olacak. 

YORUMLAR