Honda CB1100 Badseeds!

Sektörel Yazar: Motoron

Honda CB1100 Badseeds!

Honda, 80'li yılların yarış motosikleti havasını taşıyan sınırlı sayıdaki CB1100 Badseeds'i çıkartmaya hazırlanıyor

Motosiklet endüstrisinde Japon bayrağının ilk sancaktarı şüphesiz Honda idi ve doğduğu andan bugüne Japon motosikletlerini tüm dünyayla tanıştıran başlıca marka oldu. Honda'nın akıllarda yer eden en ikonik modellerinden biri ise dönemi için bir devrimsel sayılabilecek ve günümüzdeki örnekleri karşısında hala saygı ile durduğumuz CB750. Bu çok değerli model artık üretilmiyor olsa da CB bayrağını, ruhunu ve felsefesini kaybetmeden onun “büyük” torunu CB1100 taşıyor.

 

Özellikle Avrupa'da çok sevilen ve eski tarz olmalarına rağmen popülerlikleri günden güne artan retro tarzdaki motosikletlerden biri olsa da ülkemizde ne yazık ki görmediğimiz CB1100'ün yarış tulumu giymiş bir versiyonu görücüye çıkmaya hazırlanıyor. Ancak bu kez CB1100'e ulaşamayacak olmanın üzüntüsünü yalnızca bizler değil, aynı zamanda Avrupa'da Fransa hariç bütün ülkelerdeki motosiklet severler yaşayacaklar çünkü bu çok özel Honda CB1100 Badseeds yalnızca Fransa için üretilecek.

 

Peki CB1100 Badseeds'i standart bir CB1100'den ayıran özellikler neler? Görünüşte ilk olarka göze çarpan sportif (dönemine göre) ön siperlik haricinde motosikletin gerçek yarışçın ruhunu en güçlü şekilde destekelyen eleman ise 4-1 Yoshimura egzozu. Egzoz monifoldları ise mat siyah renkte. Honda, 2014 model CB1100'lerinde EX adında bir versiyonu da tanıtmış ve bu modelin telli jantlar büyük beğeni toğlamıştı. Badseeds'te ise bu telli jantlar yerinde daha sportif olan alaşım jantlar kullanılmış ancak siyaha boyanmışlar. Kısaltılan arka kuyruk motosikleti yarış havasına iyice sokarken yine arka bölümde iki adet sarı Öhlins amortisör göze çarpıyor ve motosikletin yalnızca görünüşte sportif olmadığını açıkça belli ediyor.

 

Honda CB1100 Avrupa'da 11 299 Euro fiyat etiketiyle satılıyor. Yalnızca Fransa'da satılacak CB1100 Badseeds'in fiyatı ise 15 590 Euro olacak. 100 adet üretilecek CB1100 Badseeds kesinlikle eskidikçe güzelleşen şarap yanında hoş fransız peyniri tadında bir motosiklet.􀀟

YORUMLAR