Honda CB1300S Super Bol D'or

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Honda CB1300S Super Bol D'or

Endurance motosiklet yarışları denince bir efsane haline gelmiş olan Bol D'or yarışını tema alarak, Honda naked modeli CB1300S'in özel bir versiyonunu tanıttı.

Her yıl Fransa'da koşulan ve köklü tarihiyle motosiklet dünyasında ikonik hale gelmiş 24 saat süren Bol D'or motosiklet dayanıklılık yarışı Honda'nın büyük naked'ı CB1300S Super Bol D'or'a ilham kaynağı olmuş. CB1300S özellikle geçmişin o her şeyin açıkta ve net olduğu mekanik yapıyı ve “old-school” havasını yaşamak isteyen sürücüler için pazarda bulunan ender modellerden bir tanesi. 4 silindirli su soğutmalı motoru yüksek hacmine göre daha sahip olduğu 100 beygir güç ile daha sakin ancak oturaklı bir hale sahip ki bu tavrı günümüz motosikletlerinin aksine fazla uzay aracına benzemeyen ve fazla plastikleşmemiş tasarımıyla birleşince diğer kardeşlerinin yanında “ağırbaşlı bir abi” olmayı başarıyor.

 

İşte bu saygın C1300S şimdi de yeni Bol D'or imajıyla karşımıza çıkıyor. Yeni tekerlekler, LED ışıklar ve Bol D'or temalı gövde renkleri ve 6 vitesli şanzımanı ile bu Honda 20 Kasım'da yapılacak olan Tokyo Motosiklet Fuarı'nda resmi olarak ilk kez görücü karşısına çıkacak.


Honda CB1300S Super Bol D'or 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR