Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak!

Honda, 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda (Consumer Electronics Show-CES) , “Ortak Ulaşım Eko-sistemi” ni Sergileyecek.

5 Ocak 2017 tarihinde düzenlenecek olan basın toplantısında, “Şehir Ulaşımı”, “Yapay Zeka” ve “Robot Teknolojileri” konusunda gelecek konseptlerini sergileyecek olan Honda aynı zamanda, bu toplantıda Global markalarla işbirliğini ve yeni girişimlerini duyuracak.


Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak! 1. İçerik Fotoğrafı


Honda, yapay zekanın gücünden yararlanıp, robot teknolojilerini ve önemli derecede bilgiyi ulaşım tecrübesine dönüştürerek, Las Vegas’ta düzenlenecek olan 2017 Tüketici Elektronik Fuarı’nda, katılım konusunun “Ortak Ulaşım Eko-Sistemi” (Cooperative Mobility Ecosystem) olacağını duyurdu. Honda, CES basın toplantısını 5 Ocak 2017 tarihinde düzenleyerek gösteriye merhaba diyecek. CES, 5 – 8 Ocak 2017 tarihlerinde de devam ediyor olacak.


Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak! 2. İçerik Fotoğrafı

Honda NeuV Tasarım Taslağı


Honda, saf ulaşım tecrübeleri doğrultusunda gelecek teknoloji biçimlerini ortaya koymak için tasarlanmış interaktif tecrübeleri ön plana çıkaracak. Bu ne demek mi? Yeni araç içi bağlantı modları yaratarak trafik sıkışıklığını azaltacak uygulamalar gibi ziyaretçilerin, insanların hayatlarını kolaylaştırma potansiyeline sahip demo teknolojileri keşfetme fırsatları olacak. Sergide, insani etkileşim ve müşteriler için yeni değer yaratan “duygu motoru” denilen yapay zeka ile donatılmış otomatik EV commuter konsept araç yeni NeuV de bulunacak. (Duygu motoru; makinaların yapay olarak kendi duygularını oluşturmasına olanak sağlayan SB Corp yani Softbank tarafından geliştirilmiş bir Yapay Zeka takımı.)


Honda, CES’te, Motosiklet Robot Teknolojisini Tanıtacak! 3. İçerik Fotoğrafı

Yapay Zeka alanında teknoloji grubu Softbank ile 2016 yazında bir ortaklık duyuran Japon Honda’nın amacı “Duygu Motoru” teknolojisi adı verilen bir uygulama ile sürücülerinin duygu ve davranışlarını okumak. Nasıl mı? Bu teknoloji, çeşitli kamera ve sensörlerden çıktıları işleyerek bu kanallar aracılığı ile sürücünün duygusal durumu ile bilgi toplayacak ve diyaloğa geçecek. 


Yeniliğe ve işbirliğine açık arayışlarına devam eden Honda, bu toplantıda, daha verimli ve daha keyif veren ulaşım tecrübeleri yaratacak yenilikçi şirketler ile girişimlerini duyuracak.

5 Ocak 2017 tarihinde CES’te gerçekleşecek olan Honda basın toplantısında, esas bir temaya değinecek olan Honda R&D Co., Ltd’in Başkanı ve CEO’su Yoshiyuki Matsumoto, firmanın robot teknoloji uygulamalarını gösteren konsept bir motosiklet su yüzüne çıkaracak.

Yamaha ve Kawasaki’nin de robot ve yapay zeka teknolojilerine karışmasına sessiz kalamayan ve bu konuda daha fazla detayı açıklamayan Honda’nın nasıl bir teknoloji sunacağı merak konusu.

YORUMLAR