Honda City Adventure Konsepti, 'ADV' İsmini Alabilir

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda City Adventure Konsepti, 'ADV' İsmini Alabilir

Honda, motosikletlerde kullanmak amacıyla 'ADV' ismini Avrupa'da markalaştırdı.

Honda'nın 2015 EICMA'da tanıttığı City Adventure konseptinin üretime gideceği hakkında söylentiler olduğuna aşağıdaki haberimizde değinmiştik. Bu konuda kesin bir bilgi olmasa da Honda, 'ADV' ismini markalaştırınca konseptin üretim aşamasına geçeceği ihtimali daha da kuvvetlendi.


Honda City Adventure Konsepti, 'ADV' İsmini Alabilir 1. İçerik Fotoğrafı


Alışılmadık bir şekilde commuter, scooter ve adventure tarzlarının harmanlandığı scooter NC750 serisinde kullanılan 54 beygir gücündeki 745cc'lik paralel ikiz motora sahip. Otomatik Çift Debriyajlı Şanzıman'ın da bulunduğu konseptin üretilecek olması fikri garip gelmiyor çünkü NC serisinin temelleri zaten bir scooter (Integra) ve bir de adventure modelini (NC750X) baz almakta.


Honda City Adventure Konsepti, 'ADV' İsmini Alabilir 2. İçerik Fotoğrafı


2015 EICMA'da City Adventure ismiyle tanıtılan konseptin yakıt tankında, yan kısımlarında, sürücü panelinde ve plakasında 'ADV' ismi görülmüştü. Honda da Avrupa'da bu ismi motosikletlerde kullanmak üzere markalaştırdı. Bu durum göz önüne alındığında City Adventure konseptinin bir adventure motosikletine dönüşecek olmasını düşünmek zor değil. Aynı şey True Adventure konseptinin Africa Twin'e, New Mid konseptinin de Integra'ya dönüşmesinde de görülmüştü.


Honda City Adventure Konsepti, 'ADV' İsmini Alabilir 3. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR