Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti!

Honda, Africa Twin modeli baz alınarak geliştirilen Adventure Sports konseptini tanıttı.

Yol odaklı motosikletlerin birçoğunun Adventure varyantlarının çıktığına şahit olmaktayız. Bunu ilk gerçekleştiren, GS serisine bir R1200 GS Adventure modeli ekleyen BMW oldu. Alman üreticiyi takiben Suzuki V-Storm 1000 modelinin Adventure versiyonunu; Aprilia, Caponord modelinin Rally versiyonunu, Ducati de Multistrada Enduro'yu çıkardı. Bunların yanı sıra tabii ki KTM'nin de Adventure ismini taşıyan modelleri mevcut.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti! 1. İçerik Fotoğrafı


Peki Honda, pazara henüz adımını attığı Africa Twin ile aynı şeyi yapacak mı dersiniz? Japon üreticinin son konsepti bu soruya cevap verir nitelikte; zira konsept, Africa Twin Adventure olarak adlandırılmış.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti! 2. İçerik Fotoğrafı


Africa Twin, ciddi off-road kabiliyeti sayesinde hali hazırda ekstrem ve adventure motosiklet pazarına eğilimli bir model. Gel gelelim Honda'nın yeni Africa Twin Adventure Sports konsepti, bu kabiliyeti bir tık yukarı taşıyor. Konseptin; motor, şase, karenaj gibi temel nitelikleri tabii ki Africa Twin ile aynı fakat kayda değer değişiklikler mevcut. Nedir bu değişiklikler derseniz şöyle sıralayabiliriz: büyük bir alüminyum alt motor kaplaması, yepyeni bir kuyruk, motocross tarzı daha düz bir sele, kuyrukta birinci jenerasyon Africa Twin'i gururla süsleyen bir Adventure Sports logosu, tübüler bagaj rafı, mevcut modeldeki alüminyum döküm versiyonun yerini alan trabzan ve son olarak motosiklete doğru sesi kazandıracak olan yukarı doğru kıvrılmış bir Termignoni egzoz konseptte yerini almış.


Honda'dan Africa Twin Adventure Sports Konsepti! 3. İçerik Fotoğrafı


Honda, CRF250 Rally modelini bir yıl önce bir konsept olarak görücüye çıkarmıştı ve güncellenmiş versiyonunu henüz bir prototip olarak duyurdu; üretimine ise 2016 yılı sonunda başlanacak. Bu durum göz önüne alındığında, Adventure Sports konseptinin bayiilerde yerini alması için 12 ay ya da daha fazla bir süre beklemek gerekecektir.

YORUMLAR