Honda'dan Bir Africa Twin Daha Mı Geliyor?

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda'dan Bir Africa Twin Daha Mı Geliyor?

Honda, macera devam ediyor... 16 Ekim 2015 açıklamalı, iki sürücünün çeşitli arazilerde seyrettiği görüntüleri içeren bir videoyu 14 Ekim 2015 Çarşamba günü yayınladı. Bunun üzerine, Honda'dan yeni bir Africa Twin mi geliyor? soruları akıllara geldi.

Honda Motorcycles Europe, 14 Ekim 2015 tarihinde, "macera devam ediyor... 16 Ekim 2015" açıklamalı tuhaf bir videoyu youtube kanalında yayınladı. İki kişinin çeşitli yerlerde Honda Africa Twin sürüşünün yer aldığı videonun tuhaf olmasının sebebi, Honda Africa Twin'in zaten resmi olarak görücüye çıkmış olması.Videoda gördüğümüz şey sadece çeşitli yerlerde Africa Twin ile yapılan bir sürüş olduğu için videodan pek bir anlam çıkartmak mümkün değil. En iyi tahminle Honda, büyük ihtimalle bir "touring" modelinin de dahil olacağı iki yeni Africa Twin varyantı üzerinde çalışıyor olabilir. Daha radikal tahminlere göre ise 1000 cc'lik adventure-touring canavarı Africa Twin'in daha düşük kapasiteli bir varyantı ortaya çıkabilir.


Honda'dan Bir Africa Twin Daha Mı Geliyor? 1. İçerik Fotoğrafı


İkinci ihtimal segment açısından bakıldığında daha mantıklı gelse de böyle bir şeyi kesin olarak söylemek mümkün değil. Buna rağmen Honda'nın ne üzerinde çalıştığını öğrenmek için çok fazla beklemeye gerek kalmayacak.


Ayrıca 2016 Honda Africa Twin'in bile henüz piyasaya çıkmadığı göz önünde bulundurulduğunda, Honda'nın seriyi bu kadar hızlı ürettiğini düşünmek yersiz olacaktır. Africa Twin için 119 parçadan oluşan bir video serisi yayınlanmıştı; bu sebeple bu videoların devamının gelmesi de pek muhtemel.

YORUMLAR