Honda’dan DIRTY DONKEY

Custom Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Honda’dan DIRTY DONKEY

Honda Super Cub dünyanın en çok satılan motosikleti. 1958’den bu yana 60 milyon sattığını düşünürsek, etrafta çok sıkı bazı modifiyelerini görebiliriz.

Bu modifiyelerden yalnızca bir kaçı Hollanda’nın Super Motor Company’sinin yapımı olan “Dirty Donkey-Kirli Eşek” kadar havalı olabilir. SMC’de yönetici olan Dimitri Hettinga;  “Evet, lakap 70’lerden kalma anlaşılmaz bir porno film başlığı gibi, ama bu konuyla tamamen alakasız! Kirli bir pistte mutlu olmak için yaratılmış bir motosiklet.” yorumunu yaptı.


Honda’dan DIRTY DONKEY 1. İçerik Fotoğrafı

SMC’nin ilhamı, eski tip Motocross, çöl yarışçıları ve toprak yol yarışçılarından geliyor, tıpkı 60’ların düz pistlerinde kullanılan CZ’ler, Maicos,2lar ve Harley/Aermacchi’ler gibi. “Alet güzel ama marş alıp sürene kadar  canınız çıkıyor” diyen Dimitri, bu sefer 15HP’lik vahşi bir güç veren YX 140cc SOHC motorunu tutmuş .
 
SMC motorda çalışırken, görünüm kaynak sihirbazı Jaap Volkers tarafından değiştirilmiş.. Honda C50 arka çamurluğu ustaca takılmış, tank ise kesilip biçilip 180 derece çevrilmiş bir Honda Camino malzemesi. Süspansiyon ise tamamen özel yapım tıpkı yan korumalıklar gibi. Elcikler ise eski tarzda Tommaselli.

Honda’dan DIRTY DONKEY 2. İçerik Fotoğrafı

Motosiklet EICMA Fuarı esnasında Milan’a gitti ve şu an tamamlanmış AB dokümanları ile satılık. Tabi bir şartı da var Dimitri’nin; “Seneye Dirt Quake ve Wheels & Waves’e katılmalı, yoksa sonrasında teslim ederiz!”
 

 

YORUMLAR