Honda'dan Elektrikli Motosiklet Gelebilir!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda'dan Elektrikli Motosiklet Gelebilir!

Firmanın 2015 sürdürülebilir raporundaki orta vadeli planına göre 2017 yılı için elektrikli motosiklet üretilebilir. İşte detaylar...

Honda'nın her yıl çıkardığı sürdürülebilirlik raporuna göre, Japon üreticinin orta vadeli planında gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda "yerel ihtiyaçları karşılayan elektrikli motoiskletler" pazarlamanın dahil olduğu motosiklet çevre girişimleri mevcut.


Planın önerisine göre firma, Japon müşterilere kiralık olarak elektrikli motosikletleri kullanma imkanı tanıyacak ki bu motosikletler devam eden geliştirme sürecinin bir parçası olarak yüksek özellikli, teknolojik açıdan gelişmiş motosikletler olacak. Ayrıca Çinli müşteriler elektrikli Honda'ları satın alabilecekler. Muhtemelen bunlar daha basit motosikletler olacak.Kiralama fikri daha önce de EV Neo ile denenmişti fakat 2010'dan itibaren toplamda sadece 100 Japon müşteri buna dahil olmuştu. Ayrıca 18 motosiklet de Barselona Şehir Konsolosluğu tarafından 2011 Şubat ayında 12 ay boyunca kullanılmıştı. Yeni çıkan 2015 sürdürülebilirlik raporunda bahsi geçen fikir, bir sonraki projeyi daha geniş bir ölçekte önerecek gibi görünüyor.


Ucuz elektrikli motosiklet pazarı Çin'de zaten mevcut durum fakat Honda'nın planı bu pazara kiralık olmayan kendi motosikletleri ile girmek. Peki bu motosikletleri Avrupa'da görebilecek miyiz? Eğer firma uygun Mugen Shinden-esque performanslı bir RC-E konsepti sunmaya karar verirse muhtemelen alıcı sayısı bayağı az olacaktır.

YORUMLAR