Honda'dan Genç Atılım! CRF125F

Yeni Model Yazar: Motoron

Honda'dan Genç Atılım! CRF125F

Honda'nın off-road ailesi olan CRF'lerin arasına genç sürücüler için yepyeni bir model katıldı. 2014 model CRF125F hem harika bir ilk arazi motosikleti hem de motosiket becerisini bir üst düzeye taşımak isteyen genç yetenekler için yeni bir basamak.

 Arazide, patika yollarda, motocross pistinde motosiklet kullanmak herkes için eğlenceli bir aktiviteyken aynı zamanda motosiklet sürüş becerilerini geliştirebilme, gerek yarışlarda gerekse yolda araç hakimiyetini sağlamak açısından da oldukça önemli. Daha önce CRF50F ve CRF110F ile genç yaşta birçok sürücüyü kendisiyle tanıştıran Honda şimdi de CRF125F ile bu genç kitle için yeni bir 4 zamanlı “gerçek bir arazi motosikleti” sunuyor. Motosikletin üretim amacı ise bu genç kitleye önlerindeki uzun off-road maceraları boyunca ihtiyaçları olan her türlü deneyimi mümkün olduğunca fazla sağlamak ve elbette CRF ailesi üyelerinin son “F”lerinin belirttiği gibi “fun” yani eğlence sağlamak.

Honda'dan Genç Atılım! CRF125F 1. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni CRF125F'in özelliklerine bakacak olursak; yepyeni bir çelik elmas tipte şasi ile harika denge ve sağlamlık sağlarken uzunlamasına yerleştirilen hava kutusu ve akü sayesinde genç sürücülere kullanım kolaylığı sağlayan 735 mm yüksekliğinde dar bir sele elde edilmiş. CRF100F'de kullanılan 27 mm'lik ön çatal yerine 31 mm'lik bir takım kullanılmış. Standart halinde önde 17 arkada 14 inc'lik jantlar bulunurken CRF125 FB versiyonu ise önde 19 arkada 16 inchlik jant ölçülerine sahip. Frenler ise ön 220 mm hidrolik disk ve arka 95 mm'lik kampana. 124 cc'lik hava soğutmalı SOHC motoru 7.000 devir/dk'de 6.6 kW ve 4.500 devir/dk'de 10.2 Nm taork üreterek güçlü ve doğrusal bir performans sunuyor. 4.3 litrelik yakıt deposuna sahip karbüratörle beslenen motorsikletin hava filtresi ise CRF 450F ile aynı elemanlardan oluşuyor. Yeni egzos sistemi ile performansını daha da arttırırken gerçek bir arazi motosikletinde olacağı gibi 4 vitesli manuel şanzıman bulunan CRF125F şüphesiz Honda'nın genç sürücüleri kalbinden vuracak yepyeni motosikleti ve her türlü araziye meydan okumaya hazır.

 

Honda'dan Genç Atılım! CRF125F 2. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR