Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!

Sektörel Yazar: Burak Korin

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!

Honda, Super Cub Serisi için 100 Milyon global üretim adedinin dönüm noktasını kutluyor!

Honda Motor Co., Ltd, Honda Super Cub serisinin dünya çapında giderek artan üretiminin, 100 milyon birim dönüm noktasına ulaştığını açıkladı. Bu sebeple, Super Cub’ın üretildiği Japonya’daki Kumamoto Fabrika’sında Başkan ve CEO Takahiro Hachigo’nın da katıldığı bir tören düzenlendi. 

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  1. İçerik Fotoğrafı

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  2. İçerik Fotoğrafı

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  3. İçerik Fotoğrafı

İlk jenerasyon Super Cub 100’ün seri üretimi, Tokyo’nun kuzeyindeki Yamato Fabrika’sında Ağustos 1958’de başlamıştı. Anlık satış başarısı, birkaç özelliğine bağlıydı: dayanıklılık ve o zamanlar yaygın olan 2 zamanlı motorların tersine 4 zamanlı 50cc motorunun yüksek performansı. Kendine özgün dizaynının temelinde, yere doğru alçak omurgalı şasisi, çalışması için el kontrolüne gerek olmayan santrifüjlü debriyajı ve geniş ayak koruyucusu yatıyor. 

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  4. İçerik Fotoğrafı

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  5. İçerik Fotoğrafı

Çeşitli gelişmeler yaşasa da ana konsept, ilk nesil Super Cub’ın tanıtımından beri değişmemiş olarak kalmış. Bu sebeple, 2014’teki ikonik dizayn ile Super Cub, Japonya’da üç boyutlu marka tescilini alan ilk araç olmuş. 

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  6. İçerik Fotoğrafı

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  7. İçerik Fotoğrafı

Şu anda Honda, Super Cub serisini, dünya çapında 15 ülkedeki 16 fabrikada üretiyor. Bu özel model, 160 farklı ülkede kullanıcıları tarafından keyif alarak kullanılıyor.

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  8. İçerik Fotoğrafı

Honda’dan Super Cub İçin Kutlama!  9. İçerik Fotoğrafı

Honda Motor Co., Ltd’in Başkan ve Temsilci Direktörü, Takahiro Hachigo, törende bizzat bulunarak şu yorumlarda bulundu: “Japonya’da yaratılan Honda Super Cub, kararlı ürün gelişimini takip ederek müşteriyi ön plana çıkaran ve kullanıcıların dünya çapında hayat potansiyellerini genişleten bir keyifle Honda’nın tutkusunu insanlara sunmayı bünyesinde barındırıyor. Sonuç olarak Super Cub serisi, tüm dünyada müşterileri tarafından uzunca bir süre keyif alınarak kullanıldı ve giderek artan bir üretimle dünya çapında 100 milyon birim kilometre taşına ulaşabildi. Honda, değişen zamanlara ayk uydurarak ön saflarda olmaya devam edecek ve müşterilerinin beklentisi ötesinde ürünler sunmak için çalışmaya devam edecektir.” 

YORUMLAR