Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!

Yeni Model Yazar: İlker Genç

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!

4-7 Mayıs tarihlerinde Ho Chi Minh şehrinde gerçekleşen Vietnam Motosiklet Fuarı’nda bir bıdıklık sahnedeydi.

Eylül 2016’da Honda’nın popüler MSX125 modeli üzerinde yeni bir 125cc Honda Monkey üretmek üzere patent çizimleri ortaya çıkmıştı. Honda Monkey 125, yüzünü Vietnam Motosiklet Fuarı’nda gösterdi. 

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!  1. İçerik Fotoğrafı

Şimdilik bu model, konsept gibi görünse de fikir çok iyi olduğundan üretime girmesi muhtemel bir model olacak gibi görünüyor. 

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!  2. İçerik Fotoğrafı

İki ton gri ve gümüş gövde yapısı ile fosforlu vurguları ile fiziksel olarak Honda’nın patent çizimlerine benzediği hissediliyor. Detayları çok fazla olmasa da Monkey 125, MSX125’in şasisini ve motorunu kullandığından 9.8 beygir güç üretmesi bekleniyor.

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!  3. İçerik Fotoğrafı

Lastikler, frenler ve ön süspansiyon da MSX’ten geliyor. Alt şasi, Monkey’in tek selesini tutmak için fosforlu boru kısımlar ile yer değiştirmiş. Öndeki gibi arka tekerlekte 12 inç çapında ve 120/80/12 lik lastikler kullanılmış.

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!  4. İçerik Fotoğrafı

Yine fotoğraflardan görüleceği üzere aynı şekerlikte bir model ortaya çıkmış. Yakıt deposunda “Monkey” (Maymun) yazısı ve resmi sevimli bir hava katmış. “Monkey” ismi de sürücünün motorun üzerinde asılı gibi uzun kalmasına atıfta bulunan bir lakırdı olmuş.

Honda Monkey 125 Metal Haliyle Vietnam Motosiklet Fuarı’nda!  5. İçerik Fotoğrafı

MSX125’teki iki kişilik sele yerine, Honda Monkey 125 modelde tek kişinin rahatça oturabileceği konforlu bir sele tercih edilmiş. Arka far, klasik bir görüntüde olsa da LED ışıklar ile modern bir havaya bürünmüş.

2015 senesinde ilk defa tanıtıldığında, Honda firması MSX125’in başarısından dolayı oldukça etkilenmişti. Markanın daha büyük kapasiteli modellerinden üstün olarak sadece İngiltere’de 1000 adedin üzerinde satışı gerçekleşmiş ve resmen global bir fenomen olmuştu. Bu sebeple, yeni Honda Monkey 125'in de üretim modeli olmasına, oldukça yüksek bir ihtimal olarak bakılıyor. 

YORUMLAR