Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!

Sektörel Yazar: Can Deniz

Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!

Honda Collection Hall müzesinde sanal bir tura ne dersiniz?

Honda’nın müze salonunda, yenilenmiş yaklaşık 300 motor, otomobil, güç üniteleri ve yarış modelleri sergileniyor. Honda, bu koleksiyon müzesini tarif ederken; “Tutkumuzu, tarihimizi ve bu modellerin yaratımı sırasındaki mücadeleci ruhumuzu hissedin.” şeklinde ifade etmiş.

Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!  1. İçerik Fotoğrafı

Siz de bu tarihe şahitlik etmek istiyorsanız, sanal olarakta olsa, bu koleksiyon müzesini “Google Map” aracılığı ile ziyaret edebilirsiniz. 3 katlı binada, GP ve WSB motosikletlerine dalıp giderek zaman tünelinde keyifli vakit geçirebilirsiniz. Hem de bu değerli müzenin her katını sanal olarak ziyaret edip sergilenen motosiklet ve araçlarla tarihi bir yolculuk yapabilirsiniz.

Büyük bir başarı hikayesi ile 1991 senesinde hayata gözlerini yuman Honda’nın kurucusu Soichiro Honda’nın sözleri müze girişinde ziyaretçileri karşılıyor:
“Makinalar asla yalan söylemez.
Eğer gerçekten iyiyse, başarı her zaman gelecektir.
Dünyaya neler yaptığımızı gösterelim.
Sonra, gerçek Honda’yı tanıyabilirler!”

Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!  2. İçerik Fotoğrafı

Honda’ya göre burada sergilenen araçlar, sadece Honda’yı kuran insanların hayallerini ve tutkularını içermekle kalmamış aynı zamanda bir kere bile olsa Honda kullanmış ve Honda ürünlerini sevmiş insanların da sevgisini sergilemiş oluyor. 

Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!  3. İçerik Fotoğrafı

Müzenin 3. Katında; yarış motosikletleri ve yarış otomobilleri bulunuyor. Honda, teknolojisini yarış dünyasına odaklamış olduğunu gösteren 3. Kat sergi alanında, motor sporlarında mükemmelliği kovalayan Honda’nın mücadeleci ruhunun hikayesi tanıtılıyor.

Koleksiyon müzesinin 2. Katında ise; motosikletler, otomobiller ve güç ürünleri ziyaretçilerini ağırlıyor. Orijinal bisiklet motoru ile başlayan hikayesi ve nesiller boyunca sevilen gerçek ürünler ile Honda’nın üretimdeki gelişimi sergileniyor.

Müzenin 1. Katında, Honda’nın çevreci gelişim adımlarına şahitlik eden geleceğin Ulaşımı ve Yeşil Enerji ile Honda tarafından yaratılan ve insana benzeyen ASIMO robotu bulunuyor.

Honda’nın Motegi Pisti’ndeki Müzesine Sanal Tur!  4. İçerik Fotoğrafı
Motegi Pisti, Japonya

Tüm bunların yanı sıra, müzede video ve resimlerin yer aldığı kitap okunabilecek bir oda da mevcut. Ayrıca müzenin alışveriş yapılabilecek kısmında, Honda mini arabalar, her yerde bulunmayan “limited edition” yani sınırlı sayıda ürünler, Honda hakkında değerli bilgiler ve klasik otomobiller yer alıyor.

Siz de Honda'nın değerli motosikletlerine göz atmak istiyorsanız, linki kullanabilirsiniz : Honda Collection Hall

YORUMLAR