Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı!

Honda, RC213V-S motoru taşıyan konsept otomobilini görücüye çıkardı. Detaylar için okumaya devam edin...

Honda'nın, MotoGP motosikletlerinin yol versiyonu olan RC123V-S modelinin motorunu taşıyan konsept otomobili görücüye çıktı fakat üretim versiyonu için beklemenin maalesef manası yok.


Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı


Project 2&4 olarak adlandırılan tek kişilik otomobilde 4 sübaplı, 13,000 RPM'de 215'ten fazla beygir gücü üreten RC123V-S motoru bulunuyor. 405 kg ağırlığında olan otomobil, bir otomobile göre tabii ki hafif.


Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı


Honda, RCV motorunu basitçe monte etmek yerine 90 derece çevirerek krank milinin uzunlamasına çalışmasını sağlamış. Ayrıca bu, motosikletin çift debriyajlı altı vitesli normal şanzımanının yararına olacak şekilde bir direfansiyel ile tamamlanması için yol açmış.


Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı


Bu konsept, Honda'nın kendi içinde oluşturduğu, 80'den fazla Honda tasarımcısının katıldığı ve 'yaratıcılığa ilham vermek' amacıyla başlayan bir rekabetin sonucuydu. Tekerlek sayısına rağmen, konsept fikri Honda'nın Asaka'daki motosiklet tasarım stüdyosundan çıktı. Daha sonra Wako'daki otomobil tasarımcılarının yardımıyla konsept tamamlandı.


Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı! 4. İçerik Fotoğrafı


Otomobilin tek koltuklu olduğu görülüyor fakat kaportanın sağ kısmındaki bölmeyi görünce yolcu koltuğu için de bir hazırlık var gibi. Takla atmaya ya da yan darbelere karşı bir koruma görmediğimiz için muhtemelen motosiklet giysileri bu otomobilde de kullanılacak.


Honda'nın RC213V-S Motorlu Otomobili Görücüye Çıktı! 5. İçerik Fotoğrafı


Motosikletin üretim ihtimaline gelecek olursak, bu ihtimal sıfıra yakın diyebiliriz.

YORUMLAR