Honda Super Cub Konsept!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Honda Super Cub Konsept!

Honda Super Cub tüm zamanların en çok satan motosikleti. Amerika’da “Honda Kullanırken En İyi İnsanlarla Tanışırsınız” kampanyası ile bilinen Honda Super Cub’ın yeni konsepti ile klasik görünümüne modern bir ateş verilmiş.

Şirin mi şirin fotoğraflarından da anlaşılacağı gibi, Honda Super Cup konsepti, akıllarda yer etmiş Cub Modelin modern bir scooter dizaynı. Aslına bakılırsa, Honda’nın en ünlü tasarımını değiştirerek büyük bir risk almış olduğu da düşünülüyor. Fakat akıllarda yer etmiş adının başarısıyla, modernleştirilmiş Super Cub konsepti, bu başarının mirasçısı olmaya her halükarda devam edecektir.


Honda Super Cub Konsept!  1. İçerik Fotoğrafı

1950'lerde Honda Super Cub Reklamı

 

Konseptin renkleri, eski tip dizaynlar gibi geçmişe dönük tasarlanmış. Ayrıca genel hatları aynı kalsa da Honda, Super Cub’ı açıkça modern bir tatla güncellemeyi her anlamda başarmış.


Honda Super Cub Konsept!  2. İçerik Fotoğrafı

1958 Model Honda Super Cub

 

Honda, yaklaşan 2015 Tokyo Motor Show’u için, motosikletlerinin arasında bu iki konsept motosikleti de sergileyecek: 1958 İlk Nesil Honda Super Cub’ın tekrar yaratılması ile Super Cub ve EV-Cub konsepti. Honda’nın, bu iki retro Super Cup commuter için üretim planları hakkında bir duyuru yapmamasından dolayı, şimdilik bu iki model de konsept motosiklet olarak sektördeki yerini alıyor. Fakat Honda’nın bu modelleri konsept olarak ortaya çıkarmasından ötürü de bu iki motosiklet için yakında üretim haberlerini verebileceği düşünülüyor. Tabii ki de bu kadar popüler bir commuter modelin üretime girmesi çokta imkansız gibi görünmüyor.


Honda Super Cub Konsept!  3. İçerik Fotoğrafı

Yeni Honda Super Cub Konsept

 

Kişisel ulaşımdan hele de iki tekerden bahsederken, Honda Super Cub’a atıfta bulunmamak imkansız denilebilir, çünkü Honda Super Cub, motosiklet sektöründe gerçekten üstünlük sağlayabilmiş başarılı bir motosiklet.

Yeni geliştirilmiş Honda Ev Cub konsepti gibi, Super Cub konseptinden de etkilenmemek mümkün değil.

YORUMLAR