in

Honda X-ADV Modeli, Sanatla Buluşuyor!

Yazar: Efe Kutlu

Honda’nın scooter ile adventure motosikletin karışımı olarak kombinlediği sıradışı X-ADV modeli, sanatçıların gözünden anlatılıyor.

Honda Motor Europe, farklı tarzlarda geniş bir yelpazede çalışan sanatçıların gözünden, tamamen yaratıcı bir mühendislik projesi yorumlandığında neler olacağı konusunu anlatan beş kısa tanıtım filmi ortaya çıkardı.  
Honda X-ADV Modeli, Sanatla Buluşuyor!  1. İçerik Fotoğrafı
Avrupa’da satış bayilerine ulaşan Honda X-ADV, Adventure bir motosiklerin dinamik performansı ile Scooter’ın pratik ve rahatlığını bir araya getiren özel bir motosiklet olma özelliğini taşıyor. Honda’nın bu yenilikçi geleneğinin son örneğine uygun olarak, X-ADV modelini daha geniş bir kitlenin dikkatini çekebilmek amacıyla yeni bir tanıtım girişimi ele alınıyor. 
Honda X-ADV Modeli, Sanatla Buluşuyor!  2. İçerik Fotoğrafı
Honda’nın Roma’daki AR-GE merkezinde bu projeyi başlatan ve öncülük eden iki mühendis, Daniele Lucchesi’nin ve Maurizio Carbonara’nın, Honda X-ADV hakkındaki düşünceleri ve tanıtımı yer alıyor. Asıl tanıtım ise Avrupa’dan farklı dallarda kendi çapında başarılı beş sanatçıya, X-ADV’nin Dünyası’nı ifade etme görevi verilmiş olması ve sanatçıların anlatımıyla X-ADV hakkında beş farklı kısa film olarak yer alması.
Honda X-ADV Modeli, Sanatla Buluşuyor!  3. İçerik Fotoğrafı

Daniele Lucchesi: “Herşey, bir Yunan adasında tatildeyken başladı. Plaja ulaşmak için bir Scooter kiraladım. Düzgün bir yol olmadığı için plaja ulaşamadım çünkü scooter vardı. Macerayı bir scooter ile yaşama isteği aklıma geldi.”
Maurizio Carbonara: “X-ADV’yi ortaya çıkarmak için tasarlarken, tartışırken çok yoğun haftalarımız geçti. X-ADV, macera ve gelişimden yapıldı. Macera, hafiflikten ve dayanıklılıktan yaratıldı. Daha sonra, bunun üzerine daha fazla bir şeyler ilave etmek istedik. Yeni bir şeyler, oldukça gelişmiş bir şeyler eklemek istedik. Parçayı merkezde toplamak için çok özen gösterdik. Fakat aynı zamanda sürücü, özgür hissedebilmeliydi. Sonuç, çok yönlü ve aynı zamanda da sağlam bir tasarım oldu. Bu projeyi ele aldığımızda, hedef çok açıktı. Herkesin hayal kurmasını, neresi olursa olsun her yere gidebileceklerini hayal edebilmelerini düşündük. Herkesin macera yaşamaya hakkı vardı.”
Honda X-ADV’nin Sanatla Buluşması: Sanatçı Gözüyle Honda X-ADV

Daniele ve Maurizio’nun X-ADV hakkındaki ifadeleri: 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Volkswagen, Ducati’yi Satma Planları Peşinde!

Royal Enfield’in Ducati’yi Alma Söylentileri!

REKLAM