Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı

Honda'nın süper-ince CBR250RR konseptini 2015 yılında Tokyo'da görmüştük. Japon üretici, bu konsepte birebir uyan bir far patentini henüz aldı fakat bu farın yeni bir CBR250RR'da kullanılıp kullanılmayacağı kesin değil.

Honda, muhtemelen yeni CBR250RR'da kullanılacak olan yeni farın dizayn patentini Avrupa'da aldı.


Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 1. İçerik Fotoğrafı


Bahsi geçen yeni 250RR, 2015 Tokyo Motor Show'da konsept olarak görücüye çıkmıştı ve Küçük Sınıf Super Sport Konsepti şeklinde basitçe adlandırılmıştı ve renk eksiliği ve konsept tarzı farı dışında üretime hazır görünüyordu. Konseptle alakalı haberimize aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/honda-yeni-modellerini-ve-konseptlerini-gorucuye-cikaracak-2198


Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 2. İçerik Fotoğrafı


Patenti alınan tasarım, Tokyo'da tanıtılan konsept motosiklete tabiri caizse 'cuk' oturuyor. Konseptin süper-ince görünümünü korumak adına farın esas kısmı hava girişlerinin arkasında saklı olacak ve ince farlar, CBR250RR'ı süsleyecek.

Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 3. İçerik Fotoğrafı

Patentteki lamba ünitesinde, üst kısımdaki far şeritlerinin altında bir boşluk bulunuyor ve bu boşluk muhtemelen iki farı birbirinden ayıran burun için ayrılmış; konseptte de iki farı birbirinden ayıran bir kısım mevcuttu.

Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 4. İçerik Fotoğrafı

Bu patent tabii ki kesinlikle CBR250RR için alınmış değil; yani bu farın yeni nesil Fireblade'de ya da yeni CBR600R'da görülmesi de muhtemel. Honda'nın motosikletlerini bir ailenin bireyleri gibi birbirine benzer şekilde tasarlaması göz önüne alındığında yeni Fireblade ve CBR600RR, CB250RR'a benzer bir tasarıma ve fara sahip olabilir.

Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 5. İçerik Fotoğrafı

CBR250RR, Avrupa'ya geldiğinde muhtemelen CBR350RR adı altında satışa çıkacak.

Honda Yeni Bir Far Patenti Aldı 6. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR