in

Honda’dan Eğitim Odaklı CB125F

Yazar: Ahmet TEZCAN

Honda, Japonya motosiklet sürüş okullarında kullanılmasını amaçladığı, CB125F’in yeni versiyonunu tanıttı. Bu versiyonda, motosiklet kullanmayı yeni öğrenenler için korumalar ve eğitim aşamasında eğitimciye yardımcı olacak harici lambalar mevcut.

Honda, Japon motosiklet sürüş okullarını hedefleyerek yeni bir CB125F modeli geliştirdi. CB125F birçok kişiye tanıdık gelecektir fakat bu motosiklet Japonya’da satılmamakta. Henüz tanıtılan yeni CB125F ise özel olarak eğitim tesislerine satılacak ve modelin, standart CB125F’e göre biraz farklı olduğu fark edilebiliyor.Honda’nın 2015 yılında Japonya’da satmayı planladığı 800cc’lik modellerinde bulunan korumalar bu modelde de mevcut ki bu eklenti oldukça akıllıca bir hareket olmuş.Öndeki ışıklara gelecek olursak, sürücünün yaptığı her farklı şey için farklı bir renk mevcut. Örneğin ışıklardan birisi sürücü fren yaptığında, bir diğeri ise motor stop ettiğinde yanıyor. Honda, diğer fonksiyonlar hakkında herhangi bir detay sunmadı fakat ışıklardan birisi muhtemelen debriyaj için yerleştirilmiş. Bir nötr ışığın yanı sıra muhtemelen arka fren pedalına da bir ışık yerleştirilmiş ve diğerleri de motosikletin çok yüksek ya da çok düşük devirde olup olmadığını göstermek için yerleştirilmiş olabilir.

Honda'dan Eğitim Odaklı CB125F 1. İçerik Fotoğrafı

Sonuç olarak bu ışıklar sayesinde, sürücünün yaptığı yanlış bir şey eğitmen tarafından kolayca görülebilir. Tüm bunların ötesinde bu modelde hız sınırı 30 ya da 40 km/saate sınırlanabilmekte ve CB125F’in standart vites göstergesi bulunmakta ki bu özellik de motosiklet kullanmayı yeni öğrenenler için faydalı olabilir. Son olarak, bu model yalnızca Japonya’da satılacak zira yukarıda bahsi geçen harici ışıklar birçok ülkede trafik kuralları açısından illegal sayılabilir.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

25 Yıllık Sürücünün California Superbike School ile İmtihanı !

California Superbike School ve Motoron Pist Günleri Kapıda!

REKLAM