Horex VR6 Café-Racer

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Horex VR6 Café-Racer

Horex kaslı VR6 modelinin Café-Racer versiyonunu Dortmund'da tanıttı.

Köklü bir tarihi olan Alman motosiklet üreticisi Horex, kendi ülkesinde yapılan Dortmund motosiklet fuarında çok özel modeli VR6'nın Café-Racer versiyonunu tanıttı. 6 silindirli VR6'nın “Classic” adlı bir başka versiyonu geçen yıl yine bahar aylarında tanıtılmıştı. Horex Café-Racer'ını yaratırken özel yapım motosikletler konusunda usta bir firma olan LSL birlikte çalışmış.

Horex VR6 Café-Racer 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

Genel tasarım anlayışı ve hatları sebebiyle zaten retro bir hava taşıyan model Café-Racer tarzına bürünmek için pek de zorlanmamış. İlk iş olarak tek kişilik hale getirilen sele daha ince bir hal almış. Yolcu selesinin yerini ise gövdeyle aynı rengi taşıyan yeni bir kapak almış durumda. Aracın arka bölümde yapılan bir başka değişiklik ise plakalığın daha da yukarı konumlandırılması. Ön tarafa baktığımızda ise standart bir VR6'dan farklı olarak alüminyum bir radyatör koruması göze çarpıyor.

 

Horex VR6 Café-Racer 2. İçerik Fotoğrafı

 

Bununla beraber en dikkat çekici özellik ise altın sarısı rengiyle 43 mm'lik Öhlins FGRT süspansiyonlar. Horex amortisör olarak tercihini yine İsveçli firmadan yana kullanarak aracı TTX 36 monoshock ile donatmış. VR6 Café-Racer, adına yakışacağı gibi oturuş pozisyonunu daha sportif hale getirmek adına ayaklıkları 10 mm geriye doğru kaydırmış. Papatya formundaki büyük fren disklerini ise Brembo'nun Bosch ABS sistemi ile desteklenen monoblok kaliperleri ısırıyor. Motosikletin siyah anodize jantlarında ise Kineo imzası var.

 

Horex VR6 Café-Racer piyasadaki en güçlü ve en özel retro tarzdaki spor motosikletten biri. Üstelik özel yapım değil, seri üretim bir motosiklet. Yine de sayı bakımından bir özel yapım olarak da değerlendirilebilir; öyle ki, Horex bu modelden yalnızca 33 tane üretecek. Motosikletin fiyatı ise yine manidar: 33.333 €.

 

Horex VR6 Café-Racer 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR