Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!

Enduro Yazar: Özlem Köseoğlu

Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak!

Geçtiğimiz senelerde, zor zamanlar geçiren Husqvarna, sonunda doğru hamleler ile yoluna devam ediyor. Ruben Faria ve Pierre-Alexandre (Pela) Renetile ile imzaları atan Husqvarna Fabrika Takımı 2016 Dakar Rallisinde.

Arazi rallisi sahnesinde son zamanlarda oldukça hareketli günler geçiyor. Önce bu sene bir tarih yazarak Dakar’da yarışı, bayanlar sıralamasında tüm zamanların en iyi derecesiyle 9. olarak bitiren Laia Sanz, Honda’dan KTM’ e geçti. Daha sonra 5 Dakar Şampiyonluğu bulunan Marc Coma yarışlardan emekliliğini ilan ederek Dakar Rallisi'nin yeni Spor Direktörü oldu ve şimdi de Husqvarna Motosiklet, motor sporları takviminin en zorlu ve en ünlü off-road mücadelesi olan Dakar Rallisi’nde resmi bir fabrika takımı ile 2016’da yarışacağını ilan etti.


Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak! 1. İçerik Fotoğrafı


Güçlü bir çıkış yapan Husqvarna Fabrika Takımı, KTM 450 Rally yarış motosikletine çok benzeyen Husqvarna FR 450 Rally motosikleti ile yarışacak olan 2013 Dakar ikincisi Portekizli Ruben Faria ve Fransız yarışçı Pierre-Alexandre (Pela) Renet’ten oluşmakta. Faria, arazi ralli yarışlarında kuşkusuz iyi bilinen ve yıllardır KTM Fabrika Takımı’nda yer alan kıdemli bir isim. Renet ise sporda daha yeni olmasına rağmen, etkileyici Enduro tecrübeleri ile dolu özgeçmişi ile takımda yer alıyor.


Husqvarna, 2016 Dakar Rallisi’nde Yarışacak! 2. İçerik Fotoğrafı


Husqvarna Motosiklet Motor Sporları Başkan Yardımcısı Robert Jonas, "Husqvarna markasını ralli sporlarına doğru bir adım daha ileriye taşımaktan dolayı oldukça memnun ve gururluyuz. Husqvarna’nın zengin bir yarış geleneği var ve bu durum bize bu geleneği daha da büyütme ve gururlandırma şansı verecek. Dakar, takvimdeki en prestijli yarış. Dünyanın en iyi takımıyla, eşit şartlarda yarışmaya kararlıyız ve Ralli sporunun mücadelesinde yer almaya hazırız. Bu durumun fabrika takımımız ve markamız için çok değerli olacağından eminiz.”şeklinde açıklama yaptı.


Husqvarna’nın, Dakar için gerçekte gözler önüne çıkaracağı motosikleti görmek ve KTM’in geçtiğimiz on sene içerisinde yarışlarda sergilediği becerileri takımın gösterip göstermeyeceğine tanık olmak oldukça ilginç olacak gibi duruyor. Bakalım 2016 Dakar Rallisi öncesinde başka hangi sürprizler karşımıza çıkacak…

YORUMLAR