Husqvarna 2016 Satışları!

Sektörel Yazar: Alper Baycan

Husqvarna 2016 Satışları!

Geçtiğimiz sene pek çok marka için zorlu bir sene olmuştu. Fakat aynı şeyi Husqvarna için söylemek zor.

2016 senesinin Husqvarna için oldukça verimli bir sene olduğu, firmanın 2016 raporlarında %43 oranında bir büyüme açıklaması ile doğrulandı.

KTM markasının sahip olduğu Husqvarna, hem satışlarda hem de cirolardaki artışla global olarak sadece 2 sene önce açıklanan rakamın neredeyse çift katı olarak 30,700 adet motosiklet sattığını raporlarında belirtti. 

Husqvarna 2016 Satışları!   1. İçerik Fotoğrafı

Büyüme, FE ve TE Enduro modellerinin yanı sıra, geçen senenin başarılı modeli 701 Enduro ve Supermoto motosikletlerin bir eseri denilebilir. 

Husqvarna, TC50 ve TC65 motosikletlerinin aileye katılması ve 701 modellerindeki motor güncellemelerinin tanıtımı ile 2017’de daha çok büyümenin yollarını arıyor. 

“Ayrıca beklenilen Vitilipen 401 ve Svartpilen 401’in 2017 içerisinde çıkması planlanıyor” demek istesekte bu iki modelin ne zaman piyasalarda olacağı konusunda henüz net bir bilgi açıklanmış değil. KTM 690’ın motorunu kullacak olan bu modeller, off-road motosikletler yerine firmanın daha çok cadde modellerine doğru yönelmesinde yeni bir adım olacaktır.

Sadece birkaç yıl önce, solan bir çiçek gibi Husqvarna’nın çökmek üzere olduğu yazılıp çiziliyordu. Şimdi ise markanın, bir yıldız gibi parladığı haberleri konuşuluyor.

YORUMLAR