Husqvarna 3 Yeni Modelle Milan’da.

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Husqvarna 3 Yeni Modelle Milan’da.

Arazi motosikletleriyle tanıdığımız Husqvarna ikisi konsept üç yol motosikletiyle Milan’da sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Husqvarna dünyanın en eski motosiklet markalarından bir tanesi. Bu yıl 111. yaşını kutlayan İsveç kökenli firma geçtiğimiz yıllarda BMW ailesine katılmış ve bu birlikteliğin meyvesi olarak da F800 motorundan güç alan Nuda 900 Husqvarna’yı topraktan asfalta taşımıştı. BMW’den sonra ise KTM tarafından satın alınmasıyla bu iki eski rakip bir araya gelerek özellikle enduro-motokros sınıfında sektörün en güçlü markaları haline geldiler.

 

Son dönemlerde görüyoruz ki Avusturyalı firma arazi motosikletinden çok yol motosikleti üretmeye odaklanmış durumda. Genişleyen Duke ailesi, RC serisi ve özellikle de 148 beygir güce sahip 1190 Adventure ile markanın bu yöndeki eğilimi açıkça ortada. Durum böyle olunca Husqy’de bu işten nasibini almış görünüyor. Önümüzdeki ay Milan’da yapılacak fuarda Husqvarna standında bizleri üç yeni model bekliyor olacak. Husqvarna bu motosikletlerden birisinin yüksek hacimli ve tek silindirli bir yol motosikleti olacağını belirtiyor. Marka geçen yıl yine Milan’da 701 Prototype ismini verdiği supermoto tarzındaki motorunu tanıtmıştı. KTM’in 690cc’lik tek silindirli motoruyla desteklenen bu motosiklet 75 beygir ile KTM’in 690 SMC’sinden 9 beygir daha güçlüydü.


Husqvarna 3 <a href=Yeni Modelle Milan’da. 1. İçerik Fotoğrafı">

 Husqvarna 701 Prototype

 

Husqy muhtemelen 701 Prototype ismini verdiği bu motosiklete çok benzeyecek olan aracı tanıtırken aynı zamanda markanın gelecekteki çizgilerini ve tasarım anlayışını belirten iki yeni konsept modeli de sergileyecek.

 

Marka basına verdiği bildiride: “Bugün offroad motosikletleri ve yarışlardaki başarısıyla tanınan Husqvarna bu şöhretini ilk olarak 20. yy’nin başlarında elde ettiği yol odaklı yarışlarda kazanmıştır. Şimdiyse 111 yıllık bu pist ve offroad yarış mirası ile Husqvarna yeniden büyük hacimli, tek silindirli bir model ve iki tane konsept modelle yol segmentine geri dönüyor.” diyerek Milan için iyice sabırsızlanmamızı sağlamış oldu.

YORUMLAR