in

Husqvarna E-pilen 2022 Yılında Yollarda

 Elektrikli motosikletler de elektrikli arabalar gibi yavaş yavaş hayatımızın bir parçası olmaya başlıyor. Bir süredir piyasada bulunan ve elektrikli motor üreten küçük firmaların yanında BMW, Kawasaki ve Honda gibi büyük markalar da gelecekte kullanılacak elektrikli motosikletler için çalışmalara başladı. Kervana en son katılan isimlerden biri de Husqvarna oldu. Elektrikli küçük arazi motosikletleri üreten firma, son sunumlarında elektrikli bir skuterin ardından 2022 yılında E-Pilen isimki çıplak bir elektrikli motosiklet üreteceklerini açıkladılar. 

 Sunumdan motosikletle ilgili bir çıkarım yapmak pek mümkün değil zira Husqvarna bize E-Pilen’in çalışma aşamasında olmasından başka pek fazla bilgi vermiyor. Stil olarak Svaptilen 250’yi andıran model, bir değişiklik olmaması halinde naked olarak piyasaya sürülecek.

Husqvarna E-Pilen

Husqvarna Elektrikli Bir Ekosistem Hazırlığında Olabilir

 Özellik anlamında dikkat çeken bir detay ise modüler batarya. Geçen aylarda İspanyol otomobil üreticisi Seat tarafından üretilen Mo eScooter’da da gördüğümüz sistem şarj derdini ortadan kaldırabilir. Boş bataryanın kolayca çıkarılarak yerine nelirli noktalardan alınabilen yeni batarya takılması elektrikli araçlar hakkındaki en büyük şüphelerden birinin yok olması demek.  Bu batarya sistemi aynı zamanda kullanılacak bataryaların motosikletler tarafından paylaşılabilmesini sağlıyor. Bu ekosistem fikri firmanın maliyetlerini oldukça düşürebilir.

 Motor gücü olarak 4 KW ve 10KW belirtiliyor. Bir karşılaştırma olarak Amerikan elektrikli motosiklet üreticisi Zero 14.3 KW’lik elektrikli motorlar kullanıyor.  

Güncel Husqvarna Modelleri için Spormoto’nun sayfasını ziyaret edebilirsiniz

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aprilia Rs 400 Üretmeyi Mi Planlıyor?

Asil Özbay İle Kitaplar Yola Geldi

REKLAM