in

Husqvarna Norden 901 Bitmiş Hali İle Basına Sızdı

 KTM grubu çatısı altındaki motosiklet üreticisi Husqvarna, EICMA 2019’da konsept olarak tanıttığı Husqvarna Norden 901 modelin seri üretimine geçeceğini 2019 yılının sonlarına doğru bildirmişti.

 Enteresan tasarımları ile dikkat çekmiş olan Husqvarna, 901’in konsept aşamasında da takipçilerinden büyük beğeni toplamıştı. KTM ile beraber çalışan firmanın yeni modeli ilk tanıtıldığında KTM 790 Adventure’a biraz daha havalı olmak suretiyle benzetilmişti. Uzunca bir süre konseptine bağlı kalıp kalmayacağı merak konusu olan markanın yeni modelinin bitmiş haline dair sızdırılan bir görsel bu şüpheyi ortadan kaldırdı.

Husqvarna Norden 901

Husqvarna Norden 901 Konsept Tasarımından Uzaklaşmamış

 Basına sızdırılan fotoğrafta Husqvarna, Norden 901 konseptinde kullandığı oldukça modern görünümlü kaplamasından, ön farlarından ve sis farlarından vazgeçmediğini görüyoruz. Off-road dostu tasarımı olduğu söylenebilecek Norden 901’in koltuğu ve rüzgarlığı biraz yükseltilmiş gibi duruyor. Dışa doğru eğimli bir yakıt tankına ve yukarı doğru eğimli bir egzoza sahip olan modelin yine yükseltilmiş bir rüzgarlığı bulunuyor.

husqvarna norden 901

 Macera yolculukları için tasarlanmış Norden 901 dijital yol göstergesi, tamamıyla LED aydınlatma sistemi ve ön kısmında yuvarlak tekli bir fara sahip. Norden ülkemizde de oldukça sevilen Duke 890’ın altyapısını kullanıyor. KTM’nin çıplağı her ne kadar kabiliyetli olsa da Husqvarna arazide ise yarayabilecek tel jant ve elcik koruma gibi detayları ekleyerek Norden’i arazi için hazır hale getirmiş.

NORDEN 901 MOTORUNU 890 ADVENTURE'DAN ALIYOR

Derisinin altına baktığımızda Husqvarna’nın motoru için KTM’den yardım aldığını görüyoruz. 890 Adventure’ın 889.5cc paralel çift silindirli motorunu kullanan İsveç’li firma, Norden 901’i hem yol kullanımı açısından konforlu hem de arazi kullanımı için yeterli hale getirmiş. Husqvarna aynı zamanda sınıfının içindeki en hafif motosikleti ürettiğini iddia ediyor. Motosikletin ön tekerleri 21, arka tekerlekleri ise 18 inç genişliğe sahip. Motosikletin yüksek kaliteli ayarlanabilir süspansiyon sistemini ise grup dahilindeki WP firması üretmiş.

İlginizi Çekebilir
Vespa GTS 300 ve GTV 300 Modellerini Geri Çağırıyor

Yeni modelinin fiyatı için henüz resmi bir açıklama yapmayan Husqvarna, markasının çatısı altına bulunduğu KTM’den daha üst segment olarak nitelendiriyor. Bu sebeple yeni Husqvarna Norden 901’in tasarlanırken altyapısını kullandığı aynı sınıf KTM modellerinden daha yüksek bir fiyatla satışa sunulacağı bekleniyor.

Güncel Husqvarna Modelleri için Spormoto’nun sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aprilia SXR160 Skuter Sınıfını Karıştırmak İçin Geliyor

KTM Adventure 1290

1290 Super Adventure Modelleri Yenileniyor

REKLAM