in

Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!

Yazar: Alper Baycan

Husqvarna Svartpilen 401 Konsepti’nin üretim modeli, test esnasında kameralara yakalandı.

Husqvarna, Vitpilen ve Svartpilen konseptlerini üç sene önce 2014’te ortaya çıkarmıştı. O sıralar açıklama yapan firma, Svartpilen’in üretim modelinin 2017’de çıkabileceğini açıklamıştı. (Bu arada diğer 401 modelleri ise Kasım 2016 Milan Fuarı’nda aileye katılmıştı.) Zamanlama yine tutmuş olacak ki bu sıralar test esnasında üretime hazır Husqvarna Svartpilen model görüntülendi. Görünüşüne bakılırsa, üretim modelinin, orijinal konsept modelden büyük ölçüde değişmediği görülebiliyor. 
Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!  1. İçerik Fotoğrafı
Motor, kardeş firma KTM’in tek silindirli ve 43 beygir güç ürettiği belirtilen Duke 390cc modelinden geliyor. Ayrıca Svartpilen 401 üretim modelinde, yine Duke’den ilham alan bir TFT gösterge bulunuyor.
Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!  2. İçerik Fotoğrafı
Vitpilen, modern klasik bir Roadster iken, Svartpilen ise bir off-road canavarı yerine daha çok kendine has bir Street Scrambler havasında kendisini gösteriyor. WP süspansiyon (Duke ile aynı), 17’lik tel kollu janta sahip Pirelli Scorpion Rally STR lastikler, işlevden çok stil amaçlı küçük bir karter koruma, Svartpilen’in özelliklerinden birkaçı. 
Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!  3. İçerik Fotoğrafı
Model ortaya çıktıktan sonra çokça konuşulan özellikleri; deponun ve sele ünitesinin stili olmuştu. Neyse ki yüksekte görünen selenin arkadaki çanta taşıyıcı kısmı ile deponun şekli aynı kalmış. Sele ünitesi, aynı kalmış fakat yakından bakıldığında sele kazıklarının çıkartabilir olduğu görülebiliyor. Öyle ki motorun sahibi dilediğinde, aynı Triumph’s Street Scrambler da olduğu gibi, onu başka bir çanta taşıyıcı bölümü ile değiştirebileceği tahmin edilebiliyor.
Değişikliklere bakacak olursak, enduro stili ayak pegleri, farklı bir ön far gibi bazı küçük güncellemeler görülüyor. Böylece ön far, gösterişli özelliğini biraz olsun kaybetmişe benziyor. Fakat konsept modelden en büyük kayıplardan birisinin de yüksek seviyedeki egzoz olduğu göze çarpıyor. (Opsiyonel olma durumu söz konusu olabilir.)
Husqvarna, Svartpilen 401 Konseptini Gerçeğe Dönüştürdü!  4. İçerik Fotoğrafı
Konsept motosiklette, daha yüksekte konumlandırılmış ve daha geleneksel bir egzoz görünümü vardı. Burada ise Husqvarna’nın düşük seviyede bir seçenekte karar kıldığı görülüyor. Aynı zamanda test aracı, çamurluğu ve plakalığı da kapsayan sade küçük bir kuyruk uzantısına sahip. Herkesin zevkine hitap etmese de selenin alt kısmının, karışık olmayan ve düzenli bir havası bulunuyor.
Böylece Husqvarna, modeli 2017’nin son zamanlarında ortaya çıkarma hedefini tutturmuş görünüyor. Bakalım firmadan detaylı ve net bilgiler ne zaman ortaya çıkacak?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2018 BMW HP4 Race, Şangay Fuarı’nda Ortaya Çıkabilir!

BMW F 900 GS Mi Geliyor?

REKLAM