in

İçimizdeki sevgi yeter!

Gündemin böylesine yoğun olduğu bir ülkede, motosiklet kullanıcılarının sorunlarıyla kim ilgilenir ki? Bir yanda paralel evren savaşları, diğer yanda meclis meydan muhaberesi, arka sokaklarda kaset çatışmaları…

Günler geçti, aylar geçti, kara kış bu yıl ülkemizin batısına bir türlü gelmedi. Kuraklığın habercisi sayılan kış ortasındaki bu uzun soluklu bahar havasından motosiklet kullanıcıları olarak ziyadesiyle hoşnut olduğumuzu saklayamayız. İşe giderken keyfimize diyecek yok! Özellikle hafta sonları yaptığımız uzun yolculuklar sonunda her birimiz solaryum salonuna gitmiş gibi enseyi hafif karartmış dönüyoruz. Ne var ki, bu keyifli durumun tadını kaçıran yıllardır dile getirdiğimiz kimi konular olanca ağırlığıyla masada duyuyor. Hal böyle olunca “ulan hafta sonu ne gezdik be, ne yedik be, ama iyi yedik be” kıvamında geyikleri yapamıyoruz. Gün geçmiyor ki, duyduğumuz bir kaza haberi, tüm keyfimizi kaçırıyor; yediklerimizi boğazımıza diziyor.

Neden? Çünkü yıllardır dile getirdiğimiz problemleri kimse dinlemiyor. Motosiklet kullanıcılarının risklerini minimize edecek, farkındalığı artıracak, eğitim kalitesini yükseltecek önlemler bir türlü alınmıyor.
MOTED Başkanı Başarı Erbaş, önceki başkanlar gibi olanca iyi niyetiyle düzenli olarak PR ajansı vasıtasıyla haber bültenleri yolluyor. Bunların kimi motosikleti teşvik etmek için, kimisi de motosiklet kullanıcılarının sorunlarına dikkat çekmek için. Ne yazık ki, bu bültenleri sadece basın muhabirleri görüyor ve haber olma şansı bulamadan bültenler “Çöp Sepeti”ni boyluyor.

Gündemin böylesine yoğun olduğu bir ülkede, motosiklet kullanıcılarının sorunlarıyla kim ilgilenir ki? Bir yanda paralel evren savaşları, diğer yanda meclis meydan muhaberesi, arka sokaklarda kaset çatışmaları… Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e pabucunu ters giydirecek tüm taktik ve yöntemlerin uygulandığı, görsel, işitsel ve zihinsel anlamda toz duman arasında kaldığımız şu günlerde kim, sağduyuyla motosiklet kullanıcılarının ihtiyaçlarını fark edebilir ki? Kimsenin kimseyi duymadığı, anlamadığı, anlaşamadığı kaotik, karamsar ortam, motosikletlerimizin sesini bastırıyor ve herkesi ve herşeyi etkisi altına alıyor.

İlginizi Çekebilir
Covid-19 Sonrası Motosiklet Pazarı için Çıkış Var mı?

İşte tam da bugünlerde Anadolu’nun bir köşesinde bir grup motosiklet sevdalısı kimseye aldırmadan hayallerini gerçekleştiriyor. Yerel yönetim ve Türkiye Motosiklet Federasyonu yetkililerini de ikna edip onların desteklerini alarak Türkiye’nin kar üzerinde ilk motosiklet yarışını düzenliyor. Davraz MotoSnow… Ana akım medya karanlığın içinde kendi kendini yok ederken Anadolu insanı onca zorluğa, onca yokluğa rağmen bir güneş gibi karanlığın içinde parlıyor.

Motosiklet dünyasının sorunlarını ana akım mecralarda, muhalif mecralarda, alternatif mecralarda, paralel mecralarda veya diagonel mecralarda duyurmanın bugün bir yolunu bulamasak da “motosiklet sevdalılarının içindeki” sevgi,  etrafını aydınlatmaya, yürekleri ısıtmaya yetiyor.

Motorunuzun ve yaşam sevincinizin hep “on” olması dileğiyle…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Hudut Önceliği

İkinci Elde “SEÇİM” bereketi!

REKLAM