Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!

WSBK Yazar: Özlem Köseoğlu

Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!

Idemitsu Asya Yetenek Kupası 2017 sezonunu büyüleyici bir açılışla yapan Deniz Öncü, Tayland’taki yarışı birinci tamamladı.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası’nda Buriram, Tayland’ta gerçekleşen ilk yarışında Deniz Öncü, güzel bir galibiyete imza attı. Öncü böylece, Malezyalı Azroy Anuar ve Japon yarışçı Ryusei Yamanaka ile girdiği sıkı mücadeleden üstün çıkan isim oldu.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!  1. İçerik Fotoğrafı

30 derecelerdeki hava sıcaklığında ve daha da sıcak bir pist ortamında, Ryusei Yamanaka ilk virajda lider isimdi. Kunii, Haraki Noguchi, Anuar ve Kaewsonthi gibi isimlerin içerisinde bulunduğu grupta sıkı bir mücadele devam etmekteydi. Deniz Öncü ise ilk grubun içerisinde arayı kapatmayı başarmıştı.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!  2. İçerik Fotoğrafı

Deniz Öncü’nün ardından, Azroy Anuar ve Ryusei Yamanaka yarışı başarıyla tamamlayan isimler oldu. Ayrıca Deniz Öncü’nün kardeşi Can Öncü de yarışı yedinci sırada bitirdi.


Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!  3. İçerik Fotoğrafı

Yetenek Direktörü Alberto Puig, şu şekilde açıklamalarda bulundu: “Güzel ve ahenkli bir yarış oldu. Bunu görmek gerçekten eğlendiriciydi. Şans eseri hiç kaza olmadı. Benzer motorlarla yarışıyorsanız, benzer seviyedesiniz demektir ve bu durumda sürekli birbirini sollamalar yaşanmaktadır. Benzer motorlarla yarışçıların yeteneklerine şahit olmak, görmeyi beklediğimiz sahneler. Böylece kimin potansiyeli var, kimin yok görebiliyorsunuz. Deniz’in potansiyeli var. Denizi’in sadece şu andaki başarısı için söylemiyorum, geçen sene de başarısını göstermeyi başarmıştı. Bu sezon, biraz daha farklı sürüyor ve harika bir yarış çıkardı. Etkileyici.”

Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!  4. İçerik Fotoğrafı


12 Mart Pazar, Burriam, Tayland’ta ikinci yarışın gerçekleşeceğini belirtelim. Birinci gelen Deniz Öncü ve yarışı yedinci sırada tamamlayan Can Öncü'yü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Idemitsu Asya Yetenek Kupası Birinci Yarış Sonuçları
Idemitsu Asya Yetenek Kupası'nın İlk Yarışında Deniz Öncü Birinci!  5. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR