İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor?

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor?

Amerika’da BMW R nineT Pure ve BMW R nineT Racer olarak iki değişik versiyonu ile R nineT modeli çoğalıyor.

İlgili haber, BMW Motorrad’ın California Hava Kaynakları Kurul’una sunduğu rapor ile ortaya çıkmış oldu. Buna göre BMW Motorrad’ın Retro-stilli motosikleti R nineT’nin iki versiyonunun Amerika’ya geleceği öngörülüyor: BMW R nineT Pure ve BMW R nineT Racer.


İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor?  1. İçerik Fotoğrafı

2016 BMW Motorrad Lac Rose Konsepti

 

Baz model BMW R nineT ve yenice ortaya çıkan 17 Eylül 2016’da yüzünü göstermesi planlanan BMW R nineT Scrambler ile bu iki motosiklet, diğer hava soğutmalı modellerine katılarak aileyi genişletecek. Dolanan söylentilere göre, versiyonlardan birisi BMW Lac Rose konseptinin temeline dayanacak – Dakar Rallisi’nde yarıştığı zamanlardaki ADV (adventure) çağrışımlı bir versiyon olabileceği konuşuluyor. Bir diğer model ise geçtiğimiz aylarda BMW’den açıkça başka bir ipucu gelmediğine göre tahmine açık bir model olabilir.

 

Bir diğer tahmin ise, yol yarışçılarını geçmişe götüren komple grenajlı bir cafe racer olabileceği yönünde. Bu yüzden de “Racer” ismi uygun olarak kullanılmış olabilir. Ama tabi ki de bu model, kendi yarış hikayesi olan Lac Rose gibi de olabilir.

 

2017 R nineT modellerinin Euro4 onaylı olması muhtemel. Böylece modeller için, hidro karbon ve karbon monoksiti değerlerinin düşük gösterilecek olması da dikkate değer bir durum.


İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor?  2. İçerik Fotoğrafı

2016 BMW Motorrad R nineT Scrambler

 

BMW Motorrad’ın “Heritage” serisinde bulunan şu anki modeller, R nineT ve R nineT Scrambler. Her iki motosiklet 1,170cc hava/yağ soğutmalı boxer-twin motor ile 7,550 devirde 110 beygir ve 6,000 devirde 119 Nm tork güç ortaya çıkarmaktadır.


İki Yeni BMW R nineT Modeli mi Geliyor?  3. İçerik Fotoğrafı

BMW Motorrad R nineT

 

Yaşam biçimini ifade ederek tasarlanan ve kişiselleştirmeye yatkın bir model R nineT, hem centilmen bir tempo ile sakin sürüşten yana hem de güçlü bir sürüş isteyen motosiklet tutkunları için doğru bir tercih…

YORUMLAR