Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor!

AMA Pro Flat Track Yarışları’nda işler kızışıyor. Harley-Davidson, Haziran 2016 başlarında, 44 sene sonra ilk kez flat track yarış modeli olan Harley-Davidson XG750R’ı ortaya çıkararak AMA Pro Flat Track Yarışlarında yer almıştı. Ve şimdi de ezeli rakibi Indian’ın aynı yarışlarda yeni Scout FTR 750 modeli ile boy göstereceğine dair haberler gelmeye başladı.

AMA Pro Flat Track, oldukça rekabete dayalı, değişken dirt yarış zeminlerinde yüksek hızlarda motosikletin kontrolünü arttırmaya dayalı, teknik ve uzmanlaşmış bir organizasyon olarak yarış dallarındaki yerini almaktadır. Indian Motosiklet Yarış Takımı, Flat Track için özel olarak tasarlanmış su soğutmalı 750cc, rekabetçi 4 valf V-Twin motora ve özel olarak tasarlanmış şasiye sahip tamamen yeni Scout FTR 750 modeli ile seride yarışmaya hazırlanıyor.

Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor! 1. İçerik Fotoğrafı

Amerikalı Başarılı Yarışçı Jared Mees

Flat Track yarışlarında, efsaneleşmiş yarışçılar ve motosikletler ile sporda bir zamanlar üstün rol oynayan Indian Motosiklet’in kayda değer önemli bir hikayesi var. Bunların içerisinde, bugünün Indian Scout modelinin yaşattığı kalite ve güç dengesi mesajını taşıyan ve yarış üstüne yarış kazanan en favori isimlerden tarihi Indian Ekibi'nde yer alan Bill Tuman, Bobby Hill ve Ernie Beckman'ı sayabiliriz.

Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor! 2. İçerik Fotoğrafı

Indian'ın 1950'lerde Pek Çok Başarıya İmza Atmış Uslanmaz Efsane Takımı; Bill Tuman, Bobby Hill ve Ernie Beckman

Polaris Industries Şirketi'nin Genel Müdürü Steve Menneto yaptığı açıklamada şunları söyledi; "AMA Pisti'ne dönmekten dolayı çok heyecanlıyız. Üretim hattımızın mihenk taşları Indian Chief ve Scout serilerini oluşturduk ve bizim için şimdi etkili bir şekilde yarışlara dönme vakti geldi. Indian Motosiklet tutkunlarının, bu haberi beklediğini biliyoruz ve hepimiz Indian Racing'in geri dönüşünü görmek için sabırsızlanıyoruz. 

Indian Motosiklet Pazarlama Direktörü Reid Wilson ise; "Indian motosikletler, rekabet için doğmuştur ve bu sayede hem markaya bakış açısını genişletmek hem de ürünleri geliştirmek ve ilerletmek için yarış tarihini oldukça işe yarayacak şekilde kullanabilmekteyiz. Markanın çobanları gibi, caddede mükemmele doğru ilerlemek ve rekabet için devam ediyoruz ve takımımız, markayı profesyonel yarışlar içerisinde hayata döndürmenin ötesinde bir heyecan yaşıyor."

Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor! 3. İçerik Fotoğrafı

Superprestigio of the Americas Yarışında 1 Numara İle Yarışan Jared Mees

Pek çok kez AMA Grand Ulusal Şampiyonu olan Jared Mees, 2016 için Indian Motosiklet Yarış Takımı’na test sürücüsü olarak katılacak. 30 yaşındaki Amerikalı başarılı yarışçı, 2009 senesinde AMA Grand Ulusal Çiftler Şampiyonası’nı, 2012 ve 2014’te AMA Grand Ulusal Şampiyonası’nı kazanmıştır. Daha sonra 2015 senesinde “Superprestigio of the Americas” flat track yarışlarında açılış şampiyonu olmuştur. Ayrıca X-Games yarışlarında şu anki Altın Madalya sahibidir. Jared Mees'in bu konuda yaptığı açıklamaya göz atalım; "Indian Motosiklet'i AMA Pro rekabetinde ön saflara geri getiren isim olmaktan dolayı ne kadar heyecanlı olduğumu anlatamam. Yeni bir yarış platformu geliştirmek için yapacak çok işimiz var fakat resim tahtasında gördüklerimden ve Indian Motorcycle Racing için gelecek planlarının neler olduğunu görmekten ötürü heyecanlıyım ve buna kendini adamış durumdayım. Marka için bu bir tarih demek, ve bu konumun ve bu sporun bir parçası olmak son derece heyecan verici." 

Indian, AMA Pro Flat Track Yarışlarına Geri Dönüyor! 4. İçerik Fotoğrafı


Indian, 2017'de tam bir sezon rekabet edebilmesi için bu sene içerisinde belirlenecek bir pistte hazırlık amacıyla yeni motosikleti yarıştırmayı planlıyor. Sadece yarışlarda göreceğimiz Scout FTR 750 ve detayları hakkında, motosikletin hangi pistte ilk yarışına çıkacağı konusunda detaylar geldikçe her zamanki gibi paylaşmaya devam edeceğiz. 

YORUMLAR