Indian Springfield Satışa Çıktı!

Yeni Model Yazar: Ahmet TEZCAN

Indian Springfield Satışa Çıktı!

Indian, hava soğutmalı serisine bir model daha ekledi. Yakın zamana kadar varlığı bile meçhul olan Springfield, çok kısa bir süre önce duyuruldu ve satışa çıkarıldı.

Indian'ın, Springfield adı altında bir motosiklet üretip üretmeyeceği bir süredir muamma idi. Her ne kadar emisyon sertifikalarında adı geçmiş olsa da, bu modelin var olup olmadığı Indian tarafından duyurulana kadar kesin bir hal almadı. Nihayet tanıtımı gerçekleşen Springfield, Indian'dan görmeye alışık olduğumuz bir şekilde, tanıtılır tanıtılmaz hemen satışa çıkarıldı.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 1. İçerik Fotoğrafı


Springfield ilk bakışta firmanın büyük, hava soğutmalı serisinin bir varyantı gibi görünüyor ve hatta modelin motoru da serinin diğer modelleri ile aynı. Peki bu motosikletin ortaya çıkması neden bu kadar uzun sürdü diye sorarsanız, sebebi, diğer modellerde bulunmayan ısmarlama parçalar olmalı.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 2. İçerik Fotoğrafı


Springfield varsayılan olarak bir bagger fakat herhangi bir araç kullanmadan bu motosikleti bir naked cruiser'a dönüştürmek mümkün. Motosikletin rüzgarlığı, sert heybeleri ve yolcu selesi basitçe sökülebiliyor ve böylece Chief Classic modeline oldukça benzer bir hale gelebiliyor.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 3. İçerik Fotoğrafı


Buna benzer bir değişiklik mevcut Chief Vintage modelinde de yapılabiliyorken ki bu modelin de Springfield'ınkine benzer bir rüzgarlığı ve yumuşak deri heybeleri mevcut; Springfield'in şasesi farklı ve daha ağır yükleri taşımaya müsaade edebiliyor. Rakama dökecek olursak Springfield, toplamda 242 kg ağırlığında yolcu ve bagaj taşıyabilme kapasitesine sahip.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 4. İçerik Fotoğrafı


Springfield'da ayarlanabilir yolcu ayaklıkları, anti-kilitlenmeli frenler, lastik basınç monitörleri, seyir kontrol sistemi ve arka ve önde koruma barları standart olarak geliyor.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 5. İçerik Fotoğrafı


Hava soğutmalı serinin geri kalanında olduğu gibi Springfield da 1811cc'lik 95 beygir gücünde ve saf 2600 RPM'de 137,8 Nm tork üreten Thunder Stroke 111 motorunu taşıyor.


Indian Springfield Satışa Çıktı! 6. İçerik Fotoğrafı


Indian her zamanki gibi motosikleti hemen piyasaya sürüyor; yani yurtdışı fiyatına istinaden eğer 21,000 $'ınız varsa ve bir cruiser ve bagger arasında kararsız kaldıysanız, paranızı nereye harcayacağınızı artık biliyorsunuz


Indian Springfield Satışa Çıktı! 7. İçerik FotoğrafıIndian Springfield Satışa Çıktı! 8. İçerik FotoğrafıIndian Springfield Satışa Çıktı! 9. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR