INTERMOT İçin Ducati’den Supersport 939 Sürprizi!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

INTERMOT İçin Ducati’den Supersport 939 Sürprizi!

Ducati’nin en ikonik modellerinden birisi, 2017’de ürün yelpazesinde yer almak üzere aileye katılıyor. Ünlü İtalyan’ın spor yol modeli 2017 Ducati SuperSport 939, Intermot’ta ortaya çıkacak.

Ducati, yayınladığı bilmece gibi bir video ile yeni modelin tanıtım tarihini de açıklamış oldu. Firmanın yayınladığı videoya göz atacak olursak, “What if sport could be lived on everyday roads?” yani “Spor, her gün kullandığımız yollarda yaşansa, nasıl olurdu?” sorusu sırasında, güzel bir manzara, şehrin dev binaları ardından modelin göz açıp kapayıncaya kadar görebildiğimiz birkaç detayı bulunuyor.


INTERMOT İçin Ducati’den Supersport 939 Sürprizi!   1. İçerik Fotoğrafı

Ducati Safety Pack, Ducati'nin Hypermotard modellerinde bulunan Brembo Fren Sistemi ve Son Nesil 9MP Bosch ABS ve Sekiz-Seviyeli Ducati Çekiş Kontrolü. Videodaki bu kesit, Supersport 939'un da bu özelliklere sahip olacağını gösteriyor.


Videonun sonlarına doğru da Köln’de gerçekleşecek olan INTERMOT Fuarı’nın Basın Günü’nü işaret eden 04.10.2016 tarihi beliriveriyor. Modelin tanımı da “Sport Made Light” olarak geçiyor. (Hafif Spor Model)


INTERMOT İçin Ducati’den Supersport 939 Sürprizi!   2. İçerik Fotoğrafı

Videoda Modelin Siluet ve Buğulu Bir Görüntüsü


Ayrıca İtalyan firma, resmi sitesinde yaptığı açıklamada, daha da merakları arttıracak şekilde; 5-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Köln’de markanın tutkunları için birçok sürpriz hazırladığını da belirtmeyi ihmal etmemiş. Ducati, Sosyal Medya hesaplarında da aynı videoyu paylaşarak “Hedefi, spor ruhunu ifade etmene özgürce izin vermek, seninki ise yeni yollarda buna sahip çıkmak” cümlelerini takipçileri ile paylaşmış durumda.


INTERMOT İçin Ducati’den Supersport 939 Sürprizi!   3. İçerik Fotoğrafı

 

Model hakkında bazı bilgiler şimdilik şu şekilde: Şasi, bazı değişikliklerle Monster baz alınarak dinamik bir yol tutuşla daha da spor olacak biçimde şekillendirilmiş. Motor ise Hypermotard 939’da bulunan motora benzer olarak su soğutmalı V-twin 937cc gücüyle tasarlanmış.

 

2017 Ducati SuperSport 939 hakkında daha fazla detay 4 Ekim 2016 tarihinde, INTERMOT Fuarı’nda ortaya çıkacak…


Ducati'nin Yayınladığı Video İçin: 

YORUMLAR