INTERMOT Köln, 1 Ekim'de Kapılarını Açıyor!

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

INTERMOT Köln, 1 Ekim'de Kapılarını Açıyor!

INTERMOT Köln, Koelnmesse komplekslerinde 1-5 Ekim 2014 tarihleri arasında tüccarlara ve ziyaretçilere 50.kez ev sahipliği yapacak. Ayrıca fuarda çeşitli etkinlikler de mevcut.

Intermot Köln 2014: Parti başlasın!

 

Bekleyiş nihayet sona erdi. Intermot Köln’ün kapılarını açmasına sadece birkaç gün var. 1-5 ekim tarihleri arasında 35 farklı ülkeden 900 motosiklet üreticisi yaklaşık 1200 farklı markada modelleri ve ürünlerini uluslarası bir etkinlikte gözler önüne serecek.

 

Üreticiler, motosiklet endüstrisinde en büyük rolü oynayan: scooterlar, motosikletler, elektrikli bisikletler, içten yanmalı ve elektrikli ateşleme sistemli motorlar, iki tekerli tüm araçlar için römork ve sepetler, motor ve motor parçaları, elektrikli ekipmanlar, atölye ve perakende satış ekipmanları, yağlar ve bakım ürünlerini etkinlikte ziyaretçilere sunacak. Bunun yanı sıra motosikletle ilgili turizm ve eğlence sunumları da bulunacak.

 

Intermot Köln'e katılacak olan üreticiler, kendilerini bir araya getiren bu büyük motorize iki tekerlekli taşıtlar fuarında yer alacakları için oldukça memnunlar.

 

Ayrıca Intermot Köln 2014 ziyaretçileri de BMW, Harley Davidson, Honda, Kawasaki, Ducati, Suzuki, Piaggio Grup ve Triumph gibi markaların sergileyeceği modelleri sabırsızlıkla bekliyor. KTM ve Yamaha ise bu yıl için sunum alanlarını genişleterek yaptıkları sunumla daha büyük bir etki yaratmayı planlıyorken Husqvarna ve Polaris, medyaya ve takipçilerine Victory ve Indian markaları gibi varolan bir ürün ya da bir yeni ürün tanıtacaklar.

 

Daytona, Held, iXS, Nolan, Rukka ve Schuberth ise yeni giyim ürünlerini ziyaretçilere sunacak olan markalar arasında yer alıyorlar.

 

Parça ve aksesuar segmentinde Alpha Technik, Matthies, Niemann + Frey, Parts Europe, Rizoma ve Öhlins; diğer markalarla birlikte ürünlerini sergileyecek.

 

Bridgestone gibi markalar katılımcı listesinin büyük bölümünü oluştururken, bunların yanında Akrapovic (parça ve aksesuar), Kabuto (kask), Locatelli/Airoh (kask), Metzeler (lastik), Rev'it (giyim) ve Yuasa (akü) gibi markalar da yer alıyor.

 

Intermot Köln 2014’ün, uluslararası bir fuar olması nedeniyle katılımcıların %30’unu Almanya, %70’ini  ise %5’lik bir artışla diğer ülkeler oluşturuyor. Bu katılımcıların büyük çoğunluğu Çin, Tayvan, İngiltere, Hollanda, ABD ve Fransa’dan gelecekler.

 

Geçen yıllarda olduğu gibi Intermot Köln, 5 ile 10 arasında numaralandırılmış 5 salonun yanı sıra 118.000 metrekarelik boş çim arazide yapılıyor. Motosiklet endüstrisinin liderleri bu salonlara dağılmış bir şekilde yer alacak. BMW ve Yamaha salon 6’da, Victory ve Indian markalarıyla yeni yerleşen Polaris de salon 6’da bulunurken, Piaggio Grup, Suzuki ve salon 7’da olacaklar. Etkinliğe ilk kez katılacak olan Kymco salon 8’de; Ducati, Kawasaki, KTM, Husqvarna, Honda, Harley Davidsos ve Triumph salon 9’da yer alıyor. Salon 10 ise Intermot’un muhteşem temalı alanları için ayrıldı.

 

Salon 5.1 çocuklara ayrılırken, 5.2 ise tamamen Intermot e-motion olarak tanımlanan elektromobilite için ayrılmış.

 

INTERMOT e-motion

 

Intermot e-motion’un odak noktası elektrikli iki tekerlekli araçların yanında alternatif mobilite modeller ve itme gücüyle çalışan motorlar sunmak. Bu tarz motorları üreten yeni katılımcılar arasında GIANT, Stromer ve Polaris bulunuyor. Ayrıca ZEG ile güçlü bir ortaklık kuran Koelnmesse de fuara katılacak. ZEG ise fuarda göz alıcı bir kamyon sergilemeyi planlıyor. Dahası, elektromobilite konusu Intermot’un tüm salonlarında hüküm sürecek bir konu; BMW de salon 6’da klasik modellerle birlikte bir elektronik model sunacak. Ayrıca ortak bir stant ile hafif elektrikli araçlar da Intermoto’da mevcut. Güvenlik ve elektromobilite alanında geleceğe bir bakış diyebileceğimiz hafif elektrikli araçlar konusu, uluslararası konferans programında uzmanlara ve ticari ziyaretçilere sunulacak. En büyük hafif elektrikli araç toplantısı olacak bu konferansın, 3 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor. Konferansın öncesinde 2 Ekim tarihinde ise ‘2014 Elektrikli Motosiklet Ödül Töreni (E-Bike Award 2014)’, RWE Germany’nin kurucuları ve ExtraEnergy ortaklığı tarafından yapılacak.

 

Ticari fuardan önce 29-30 Eylül tarihlerinde, İki Tekerlekli Taşıtlar Güvenliği Enstitüsü (Institute for Two Wheeler Safety) uzmanları tarafından bir konferans yapılması planlanıyor. Ayrıca Köln kabare sanatçısı Jürgen Becker, 10.kez yapılacak olan etkinlikte sahne alacak.

 

Tam Yerinde İş!

 

2012’de ilk kez Dealer’s Lounge’de yapılan Business District, 2014 yılında da devam ediyor. NZI Technical Protection, SHARK Helmets Germany ve WIERES Motorcycle Accessories; uluslararası perakende ticaret ortamında işe yoğunlaşarak sunumlarını yapacaklar. Business District, Avrupa ticaret dergileri Bike and Business, World of Bike, British Dealer News, International Dealer News, L’Officiel, Moto Dealer News ve Mototaller tarafından destekleniyor.

 

Etkinliğin ilk günü olan 1 Ekim’de ticari ziyaretçiler tamamen iş odaklı bir ziyaret gerçekleştirecek. Bu durum ilk kez gerçekleşecek ve gün tamamen ticari ziyaretçilere ve ithalatçılara ayrılacak. İlk gün gelecek özel ziyaretçiler, fuar için sınırlı bir giriş hakkına sahip olacaklar fakat bu ziyaretçiler paralarını geri alma hakkına sahipler.INTERMOT Köln: Etkinlik Alanı

 

Intermot Köln, önceki yıllarda olduğu gibi aktivite için ayrılmış 70.000 metrekarelik alanda Freestyle MX şovlarına, özel şovlara ve ehliyet kontrolü olmaksızın büyüklere ve küçüklere test sürüşü imkânı sağlıyor. Bunun yanı sıra AMD Dünya Custom Motosiklet Yapımı Şampiyonası da içeride yapılacak. Görüldüğü üzere bu yıl bazı farklı etkinlikler de Intermoto Köln’de mevcut.

 

INTERMOT Köln, 1 Ekim'de Kapılarını Açıyor! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Motosiklet Fuarının Köln’deki 50 Yılı

 

Bu yıl Intermot kendini kutlarken, ‘Motosiklet Fuarının Köln’deki 50 Yılı’ adı altında, motosiklet tarihi adı altında onursal özel sunumlar yapılması bekleniyor. Organizatörler, etkinliği 2 Ekimde resmi bir 6-9 partisiyle başlatacak. Partide yapılacak olan açık havada yıldönümü kutlamasına üreticiler ve ziyaretçiler katılırken, partide canlı müzik de olacak.

 

Sunum alanının dışında ‘Night of Jumps’ adı altında bir moto cross gösterisi de Lanxess Arena’da yapılacak. 4 Ekim’de yapılacak olan gösteriye Uluslarası Freestyle Motocross Federasyonu’nun (IFMXF) en iyi sürücüleri katılıyor. Gösteri için 1 Ekim hariç fuar boyunca istediğiniz herhangi bir gün bilet alabilirsiniz.


INTERMOT Köln, 1-5 Ekim 2014 tarihleri arasında, saat 09:00 ve 18:00 arasında ziyaretçilere açılıyor. 3 Ekim günü 20:00’a açık olurken, 1 Ekim ise sadece ticari ziyaretçilere ve ithalatçılara ayrıldı. Özel ziyaretçilerin 1 Ekim günü yapacakları ziyaret kısmen kısıtlı bir şekilde gerçekleşecek.INTERMOT Köln, 3 Ekim Cuma günü saat 18:00 ve 20:00 arasında ücretsiz ziyarete açılacak ve isteyen herkes etkinliğe katılırken Cumartesi günü için bilet de satın alma imkanına sahip olacaklar.

 

Fuar için 30 Eylül’e kadar geçerli olan indirimli biletlerden satın alarak zamandan ve paradan tasarruf etmeniz mümkün. Ayrıca biletler Köln’de; Verkehrsbetriebe, Verkehrsverbund Rhein-Sieg (VRS), Verkehrsverbund Rhein-Ruhr (VRR) gibi bölgeleri de toplu taşıma ile gezme imkanı sağlıyor.

 

INTERMOTO Köln

 

Koelnmesse, 90 yıldır insanları ve tüccarları bir araya getiriyor. Köln ticari fuarlarının başarı hikayesi 1924 yılında Köln-Deutz’de kapıların açılmasına dayanıyor. İkinci Dünya Savaşı sonrası döneminin “ekonomik mucize”si boyunca “Rheinische Messe” global bir ticaret merkezi haline geldi. Bugün Koelnmesse, dünyanın en büyük beşinci sunum kompleksine, Köln ve dünya çapında 75 farklı ticari fuara sahip. 50.yıl olarak kutlanan 2014 yılında Koelnmesse, çok sayıda aktivite ile tarihini insanlara anlatacak.

 

YORUMLAR